6 soruda diz estetiği

Prof. Dr. Ahmet Karacalar, diz estetiği ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı

6 soruda diz estetiği

Cilt sarkmaları diz kapaklarını da çirkinleştiriyor. Yaşın ilerlemesi, kilo alma gibi sebeplerle diz bölgesinde sarkan deri kötü bir görüntü oluştururken sağlığı da olumsuz olarak etkiliyor. Peki bu durumdan nasıl kurtuluruz? Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, diz estetiği ile ilgili merak edilen soruları cevapladı.

Dizin inceltilmesi ve şekillendirilmesi işlemi diz estetiği olarak bilinir.

Diz estetiği nedir ?

Diz kapağını çevreleyen beş adet yağ kompartımanı vardır. Diz içinde, diz üstünde, diz altında iki adet, diz lateralinde bir adet şeklinde olan bu yağ paketleri diz kapağını örterken, biçimsiz bir kalınlıkta yapar. Bazen tam arka tarafta kıvrım yerinde de bir yağ paketi bulunabilir. Bu paketlerin alınması, dizin inceltilmesi ve şekillendirilmesi işlemi diz estetiği olarak bilinir.

Diz estetiğinin sağlık için önemi nedir ?

Diz çevresinde büyük ölçüde yağ birikimi varsa ya da lipödeme bağlı yağlanma varsa aşırı yağ kitlesi dizin hareketini engellerken, diz eklemine önemli derecede baskı yapar. Bu baskı kıkırdak deformasyonuna neden olabilir ya da mevcut sorunu arttırır. Bu tür hastalar yeterli spor yapamadıkları içinde sorun giderek artar.

Diz bölgesinin estetik önemi nedir ?

Üst bacak ile alt bacak arasında geçiş bölgesinde olması dizin önemini çok arttırır. Ayrıca etek estetiği için önemli bir bölgedir.

Diz estetiğinde kullanılan yöntemler nelerdir ?

Superdry liposuction kansız ve üstelik işlem sonuna kadar şişme yapmayan bir yöntem olarak iki diz arasında simetri sağlanmasında ve sonucun hemen görülmesinde etkilidir. Bu teknikle yağlar saf bir şekilde alınır. Bu nedenle başka bir yerde kullanılma potansiyeli vardır. Yağ paketinin çok sert olduğu durumlarda superdry liposuction vibroliposuction ya da vaser 4d eklenebilir.

İşlemden sonra iyileşme süreci nasıldır?

Hasta aynı gün evine gidebilir. Korse giymeden dizlik yeterli olabilir, yatak istirahati gerekmez. İşe dönme süreci 1-2 gün kadardır.

Diz germe nedir ?

Yağ kitlesinin çok fazla olduğu ya da deride sarkmanın olduğu durumlarda diz germe yapılır.Bu işlem ile fazla deri alınarak üst üste katlanmış dokudan kurtulunur.

Loading...