Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
90’lar modası geri geldi
90’lar modası geri geldi
'Fashion Victim' yani moda mağduru olarak lanse edilen 90'lar geri geldi. Choker kolyeler, bel çantaları, yamalı ya da emojili jeanler, parlak kumaşlardan tasarlanmış parçalar, crop top'lar, yırtık ve iplik iplik olmuş şortlar, eşofman takımları, klips tokalar, Matrix gözlükleri, disko stili ve o dönemleri hatırlatan ne varsa hepsi bizi bekliyor.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 12 Nisan 2018 - 12:53

90lar her ne kadar insanların tüm dünyada ‘fashion victim’ yani ‘moda mağduru’ olarak anıldıkları bir dönem olsa da, yüksek moda vazgeçemiyor. Örneğin Spice Girls grubunun baştan sona tüm stilini yaz aylarında sokaklarda görebilirsiniz.
90lar-trendi-splashnews8Öyle ki günümüzde, ‘Çirkin’ hatta ‘facia’ olarak adlandırılabilecek platform spor ayakkabılar dahi en güncel halleriyle karşımıza çıkacak. Ki bu ayakkabıları hayatımıza sokan da Spice Girls’tür… Grubun kült haline gelen sneaker’larını üreten Buffala London da bu ikonik ayakkabıları yeniden piyasaya sürdü.
90lar-trendi-splashnews1Kimse size rüküş diyemez

Kombin derdinizin olmayacağı 90lar stilinde canınız ne istiyorsa giyebilirsiniz. Diskoya gider gibi, ayağınızdaki tozluklarla her an spor yapmaya hazır gibi ya da o parlak kumaştan yapılmış tasarımlarla uzay yolculuğuna hazırmış gibi görünebilirsiniz… Merak etmeyin kimse size dönüp ‘Rüküş’ diyemez. Çünkü etrafinızdakiler de zaten sizin gibi olacak…
90lar-trendi-splashnews6Şıklığı elden bırakmak istemiyorsanız

Bir yandan 90’lar ruhunu yaşayayım ama öte yandan rüküş olmayayım diye düşünenlerdenseniz, bu kadar göze çarpan parçalara yönelmenize gerek yok.
90lar-trendi-splashnews7Sade ve her daim trend olan denim on denim akımına ayak uydurabilir, mini deri ceket, yırtık jean ve oduncu gömleğiyle havalı bir kombin yapabilirsiniz… Ya da yaz aylarının vazgeçilmezi tiril tiril elbiselerle asker botunu kombinleyebilirsiniz…
90lar-trendi-shutterstock 90lar-trendi-splashnews2 90lar-trendi-splashnews3