Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
adidas Originals, yeni tasarımı Deerupt’ı tanıttı
adidas Originals, yeni tasarımı Deerupt’ı tanıttı
Her tasarım hikayesinin ilk adımı olan ‘grid’, Originals’ın yeni silueti Deerupt’a ilham oldu. Deerupt’ın lansmanı önceki gün Gaia Gallery’de düzenlendi.
Moda 22 Mart 2018 - 13:40

Doğa, mimari ve dijitaldeki her tasarımın yapı taşı olan grid, adidas Originals yeni silueti Deerupt'ın tasarım hikayesine ilham oldu. Ardımızda kalanlardan, önümüzde uzanan tasarımlara kadar geniş bir perspektifte yeniden düzenlenebilen bir doku, tekrar şekillendirilebilen bir biçime sahip olan grid, Deerupt'ın yalınlığıyla yeni sezona dahil oldu.
adidas-bulten3adidas Originals Gaia Gallery'de gerçekleşen Deerupt lansmanında ilhamını aldığı grid'in hikayesini işledi. Kurulu dijital panoda görüntü efektleriyle zenginleşen, sadece bilgisayar kodlarıyla gerçekleşen müzik şovu RAW izleyenlere grid'in hikayesiyle birlikte görsel bir şölen yaşattı.

adidas Kıdemli Pazarlama Müdürü Birim Gönülşen Özyürekli (solda)

adidas Kıdemli Pazarlama Müdürü Birim Gönülşen Özyürekli (solda)

RAW performansın ardından adidas Kıdemli Pazarlama Müdürü Birim Gönülşen Özyürekli, Piknik Work çatısı altında mimariden illüstrasyona pek çok alanda tasarımla iç içe olan Atıl Aggündüz ve Oğul Öztunç ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Piknik Work ekibi tasarımın ilk adımı olan grid'den tasarım süreçlerine uzanan keyifli bir söyleşiyi katılımcılarla paylaştı.
adidas-bulten2Deerupt; şehir hayatı, dijital tasarım, mimari ve doğadaki yansımalarından esinlenilerek, grid'i ana tasarım ilkesi olarak görüyor. 80'lerin arşivinden çıkan adidas Oregon ve New York modellerinin tabanında yer alan bu teknoloji, o dönemde ayağın yere basış ile oluşturduğu şok etkisini azaltmak için yaratılmıştı. Şimdi abartılı ebatlara çarpıtılan ve heyecan verici renklerle buluşan grid, cesur görsel bir motife dönüşüyor.
adidas-bulten1Grid dokularını, katmanlarını ve farklı perspektiflerini kullanan Deerupt, tasarımın bu ilk adımının esnek ve sürekli oynanabilen, katlanabilir yapısından esinleniyor ve örgü yüzü, esnek filesiyle ultra hafif bir yapıya sahip.
Deerupt iç astarı boyunca biçimlendirilmiş yer yer köpük oluşumları, destekleyici bir sıkıştırma oluşturarak ayağı ayakkabıyla çevreleyerek ayak yapısıyla uyum sağlıyor. Eşsiz bir rahatlık ise bu uyumun sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Deerupt, 2 ikonik adidas tonu Solar Red ve Bluebird’ü bir araya getiriyor ve cesur renk çeşidi Solar Bird ile sunuluyor.