Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anna Wintour’un ‘Mülteci şıklığı’ tepki aldı
Anna Wintour’un ‘Mülteci şıklığı’ tepki aldı
Anna Wintour'un yorumuna sosyal medyadan büyük tepki geldi.
Moda 19 Nisan 2016 - 09:58

Modaya yön veren önemli isimlerin başında yer alan Vogue dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour, Kanye West’in Yeezy koleksiyonuna yaptığı ‘Mülteci Şıklığı’ yorumuyla gündemde.

Anna Wintour Foto: AKM Images

Geçtiğimiz hafta Late Night with Seth Meyers adlı televizyon programına konuk olan Anna Wintour, programda Kanye West'in markası Yeezy'nin 3. sezon defilesinde Madison Square Garden'ın bodrum katında ağladığını itiraf ederken büyük de bir gaf yaptı.
Ünlü rapçi Kanye West'in tasarımlarını ‘Mülteci Şıklığı' olarak yorumlayan Wintour’un bu yorumu büyük tepki aldı. Kısa sürede sosyal medyada tepkiler gösteren izleyiciler,  ‘Mülteci Şıklığı' tanımının hakaret içermemesine karşılık, son derece uygunsuz olduğunu vurguladı.

Yeezy Foto: Reuters

Wintour, gelen tepkiler üzerine; “Sözlerim sizi üzdüyse özür dilerim. Mülteci krizi gerçek bir mesele ve bu konuyu değersizleştirmek istemem.” şeklinde yanıt verdi.

Time dergisinin haberine göre ise, Yeezy'nin son koleksiyonu 1995 tarihinde Ruanda mülteci kampında çekilen bir fotoğraftan esinlenilerek tasarlandı. Kanye West'in bu koleksiyonunun mülteci kampından esinlenilerek hazırlanması da büyük tepkilere yol açmıştı.

Son güncelleme: 10:05 - 19.04.2016