Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Atalier Kikala defilesinde görsel şölen
Atalier Kikala defilesinde görsel şölen
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Gürcü modasının önde gelen isimlerinden biri olan Atelier Kikala'nın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonuna ev sahipliği yaptı. Koleksiyonda transparan parçalar öne çıktı.
Moda 30 Mart 2018 - 13:38

Her sezon Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz Türk, tasarımcılara gösterdiği bu desteği bir adım daha ileriye taşıyarak bu yıl ikinci defa “Mercedes-Benz International Designer Exchange Program” isimli uluslararası bir değişim programına katıldı. Bu program kapsamında ilk defa Gül Ağış, markası Lug Von Siga’nın Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Madrid'te sergilemiş, ardından da İspanyol tasarımcı David Catalan koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da sunmuştu. Geçtiğimiz yıl ise Mercedes-Benz Türk, daha önce Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da defilesini sunmuş olduğu, her sezon koleksiyon ve defileleriyle toplumun farklı bir sosyal problemine dikkat çeken Deniz ve Begüm Berdan tasarım ikilisinin moda markası DB Berdan’ı destekleyerek Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’de markanın İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunu sundu.
kikala-defile1Bu değişimin ikinci aşaması olarak da bu sezon Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Gürcü tasarımcı Atelier Kikala’nın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Atelier Kikala ismiyle sundu.
kikala-defile42012 yılında kurulan marka, Gürcü modasının önde gelen isimlerinden biri. Markanın yeni koleksiyonunda 80’ler ve transparan parçalar öne çıkıyor. Hem maskülen hem de feminen izlerin de görüldüğü defile, moda haftasının en transparan defilesi oldu.
kikala-defile5Koleksiyonda bol bol pembeler, elektrik mavisi organzeler, altın rengi puantiyeler dikkat çekerken disko stilinden ilham alınarak hazırlanan parçalar da göze çarptı.

kikala-defile kikala-defile2 kikala-defile3