Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayaklar özgürlüğü keşfediyor
Ayaklar özgürlüğü keşfediyor
Otantik tasarımlar, çizgi ve desenlerin birleşimi şehrin sokaklarını bir oyun parkına çeviriyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 14 Nisan 2016 - 06:07

Şehir yaşamının yoğun temposuna ayak uydurmaya çalışırken, kıyafet alışverişi yaptığımızda sağlığımız açısından belki de en çok giydiğimiz ayakkabının kalitesine önem veriyoruz. Fakat bu senenin değişen trendleri modaseverlere “Rahatlık kadar deneyselliğe de açık olun” diyor…

Adeta bir oyun parkı

Otantik tasarımlar, çizgi ve desenlerin birleşimi şehrin sokaklarını bir oyun parkına çeviriyor. Moschino'nun dediği gibi: “Kuralları bozmaktan korkma. Bir doz renk aşımından kimseye zarar gelmez.”

Spor ayakkabılarla birlikte farklı kombinler yapmaya alıştığımızdan bu yana deriler renklenmeye ve çizgilenmeye başladı. Ayakları giydiğiniz kıyafetin odak noktası haline getirecek yeni tasarımlar, zıt tonlar ve estetiğiyle karşımıza çıkıyor.

Dolgu topuk ve babet

Birkaç sezondur hayatımızda olan ‘lace-up' ayakkabılar, bu yaz da yerini farklı stillere devretmemekte kararlı. Dolgu topuklar yerini sağlamlaştırırken, sivri burunlu babetler kurtarıcı rolünü üstleniyor.

Şık adımlar

Yalnızca renkler değil, altın detaylar ve kayışlar da farklı bir vizyon ortaya koyuyor. Birinci kural yine, topuklu ya da topuksuz hızlı adımlar atabiliyor olmak. Topukların haddinden fazla kalınlaşması ise bu kuralın ilk adımı. Ayakkabı topuksuz olacaksa da pul, payet gibi pırıltılı aksesuarlar serbest.

Sürdürülebilir moda

Dünyaca ünlü markaların paraşüt kumaşından yaptığı çantalara alışmıştık. Şimdi dönüşümlü malzemeler, ayakkabılarda deri ve nubukla kombin edilerek tasarlanıyor. Yaşamını bir sırt çantasına sığdırabilen, uzak veya yakın destinasyonlara yola çıkabilen bir kadının vizyonunu temel alan koleksiyonlar doğa dostu ayakkabılar vaat ediyor.

Son güncelleme: 06:14 - 14.04.2016
Etiketler