Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bahar ayına yeni imajla girin
Bahar ayına yeni imajla girin
Saçlar, enerjisiyle dikkat çeken bahar ayları geldiğinde daha dinamik bir yapıya bürünür.
Moda 13 Nisan 2016 - 01:03

Birgan BiLEKE

Kadınların çoğu zaman ruh haline göre şekillendirdiği saçlar, enerjisiyle dikkat çeken bahar ayları geldiğinde daha dinamik bir yapıya bürünür. Siz de 2016 saç trendlerini takip edip bahara şık bir imajla giriş yapmak istiyorsanız, işte saç kesimi ve renklerine dair tüyolar…

1- Bu yıl en çok karşımıza çıkan modeller arasında omuz hizasında kesilmiş küt saçlar yer alıyor. Modern görünümü kadar sağladığı kullanım kolaylığı açısından da tercih edilen model ünlüler arasında da çok yaygın…
2- İmajında hareketlilikten yana olan olanların kurtarıcı kesim detayı ise kat kestirmek. Saç boyunuz ne olursa olsun eğer katlı bir saç modeliniz varda ona şekil verirken zorlanmaz ve her daim dinamik görünebilirsiniz.

3- Boyunuzun kısalığından şikayetçiyseniz ve uzun bir boynunuz varsa, çene hizanızda kestireceğiniz katlı bir saç modeli sizi olduğunuzdan daha modern ve uzun boylu gösterebilir.
4- Kat kestirirken, saç uçlarını inceltici makas kullanılarak yapılan kesimler enerjik bir hava yaratmak isteyenlere hitap ediyor.

5- Saçınızı kestirirken uzun, ince çenenizi kamufle etmek gibi bir amacınız varsa ve uzun saçlıysanız, tercihinizi uzun saçlarınızın yüzünüzü çevreleyen iki yanına uzun katlar kestirmekten yana kullanabilirsiniz.
6- 2016'nın en favori saç kesimi ise asimetrik modellerden oluşuyor. Bir yanı uzun diğer yanı erkek saçı diye nitelendirilebilecek kadar kısa olan saçlar aksesuar tasarımlarına bile ilham verecek kadar dikkat çekiyor. Özellikle minyon kişilere çok yakışan bu model biraz cesaret de gerektiriyor.

7- Uzun saçtan vazgeçemeyenler arasında yer alıyorsanız, katlı kesimli uzun saçları tercih edebilirsiniz. Bu model özellikle dalgalı saç ve topuz yapmaktan hoşlananlar için çok pratik.

Yılın moda saç renklerine gelince…

Konu saç da olsa makyaj da, doğallık uzun zamandır ön plana çıkan en dikkat çekici trendler arasında yer alıyor. O nedenle saç rengini değiştirmek isteyenlere önerimiz kahve, kestane ve bakır tonları. 2016'nın en dikkat çekici iki tonu ise tarçın bakır ve dore kızıl. Sadece saçta değil kıyafetlerde de kullanılan bakır ve kızıl moda tutkunlarına hitap ediyor.

 

Son güncelleme: 01:04 - 13.04.2016
Etiketler