Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Black Panther’ kostümleri beni zorladı
‘Black Panther’ kostümleri beni zorladı
Walt Disney’in filmi ‘Black Panther’ tüm dünyayı etkisi altına aldı. ABD’de 242 milyon, dünyada ise 940 milyon 379 bin 601 dolar gişe hasılatına ulaşan film, tüm gişe rekorlarını alt üst etti…
Hale Ceylan BARLAS
Moda 8 Nisan 2018 - 04:59

mld-24055_r

Kostümler Emmy ödüllü tasarımcıdan

Pek çok kişi  filmin başarısında kostümlerin etkili olduğu görüşünde. Söz konusu kıyafetleri tasarlayan isim ise Ruth E. Carter… ‘Malcolm X', ‘Amistad' filmleriyle Akademi Ödülleri'ne aday gösterilen Carter,  ‘Roots' dizisi ile Emmy'e aday olmuş.

Ruth E. Carter

Ruth E. Carter

Kabilelere kadar araştırmış

‘Black Panther’ için binden fazla kostüm tasarlayan Ruth E. Carter, kostümleri geleneksel Afrika kabile kıyafetlerinden esinlenerek hazırlamış. “Kostümleri tasarlamak beni zorladı” diyen Carter, Afrika renk ve desenlerine tamamen sadık kalmış.

mld-04595_r mld-19724_r mld-22137_r

Suudi Arabistan, 35 yıldır devam eden halka açık film gösterimi yasağını kaldırdı. Bu yasağın kalkmasının ardından ilk kez halkla buluşacak film ise ‘Black Panther'…

mld-05793_r

Oğlu tasarımcı olduğuna inanmıyor

“Hayatım boyunca süper kahramanlar tasarlıyor gibi hissediyorum. Malcom X bir süper kahramandı. Martin Luther King bir süper kahramandı” diyen Ruth E. Carter, bir süper kahraman için kostüm yapımının kolay olmadığını itiraf ediyor. Bir röportajında ise sevdiği kahramanların üzerlerindeki kıyafetleri kendisinin tasarladığına oğlunun inanmadığını belirtiyor.

Son güncelleme: 07:46 - 08.04.2018