Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Büyük dalgalar mikro kaküller
Büyük dalgalar mikro kaküller
Saçlar ve aksesuarlar, Kaliforniya’da düzenlenen ‘Coachella Festivali’nde en çok öne çıkan detaylar arasında yer alıyordu.
Moda 20 Nisan 2016 - 01:46

Saçlar ve aksesuarlar, Kaliforniya'da düzenlenen ‘Coachella Festivali'nde en çok öne çıkan detaylar arasında yer alıyordu. Kendall Jenner, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr gibi isimlerin katılığı festival bu yıl da bir moda şöleninden farksızdı.

2016 saç trendleri arasında yer alan ve stiliyle dikkat çeken isimlerin ilgi gösterdiği vahşi örgüler, rengarenk saçlar, kaküller ve aslan yeleleri fark yaratıyor. Adeta 80'lerden fırlayıp gelen yeleler, müthiş hacimleri ve modern kesimlerle birleştiğinde form değiştirerek günümüze ayak uyduruyor.

Yaşı küçülten görünüm

Bu sene sıkça gördüğümüz ve görmeye de devam edeceğimiz kakülü yaz aylarında biraz daha kısalıyor ve minimalist kıyafetlere eşlik ediyor. XS kakül de denen bu trend saçlarınız çok kıvırcık değilse sizi de etkisi altına alabilir çünkü yaşı neredeyse 20'lere geri döndürüyor.

Hacimli saçın gücü

Beatles'ın meşhur saç modeli mop-top ile aslan yelesi saçlar birbirine karışıyor. Bu durumun gelecek sezonda da hacimli saçları etkileyeceği aşikar. Eğer kozmetik formüller hacim yaratmada işe yaramıyorsa kat kat kesimi de deneyebilirsiniz.

Çocuksu ve özgür

Punk tarzı kesimler, renkler ve kakül ile birlikte kullanıldığında punk havası yaratıyor ama bu yeni akımının temelini aslında çocuksuluk ve özgürlük oluşturuyor.

Saç az, volüm çok

Uygun saç kesimi ve doğru kozmetik ürünlerin kullanımıyla 2016 yazında saçlar en çok hacmi kafanın arka tarafında kazanıyor. Saçınız az bile olsa volümlü bir görünüm yakalamak için teknolojik kozmetikler uzun zamandır emrinizde. “Hacim yanı sıra vamp ve seksi kadını çağrıştırıyor” diyenlere en güzel cevabı ise Coachella Festivali'nde hem kabarık hem de sadenin farkını ortaya koyan saçlar verdi.

 

Son güncelleme: 01:47 - 20.04.2016