Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağla Şıkel ve Didem Soydan, New York’ta Hakan Akkaya defilesine çıktı
Çağla Şıkel ve Didem Soydan, New York’ta Hakan Akkaya defilesine çıktı
Ünlü moda tasarımcısı Hakan Akkaya, geçtiğimiz gün New York Moda Haftası kapsamında yeni koleksiyonunu sergiledi. Çağla Şıkel ve Didem Soydan ise defilede boy gösterdi...
Moda 11 Şubat 2019 - 13:15

Hakan Akkaya, Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye Tanıtım Grubu işbirliğiyle New York Fashion Week'te ‘GlamRock’ adını verdiği defilesini moda severlerin beğenisine sundu.

Çağla Şıkel

Bu yıl üçüncü kez NYFW kapsamında defile yapan moda tasarımcısı, ard arda New York Fashion Week takviminde yer alan ilk Türk modacı oldu.

Didem Soydan

GlamRock defilesinde ünlü top model Çağla Şıkel ve Didem Soydan podyuma çıktı. Geçtiğimiz yıllarda yaptığı New York Fashion Week defilelerinde Türk müziği kullanma alışkanlığını bu sene de bozmayarak Barış Manço ‘Dönence’, Zeki Müren ‘Yaralı Gönlüm’ şarkılarını tercih etti. Akkaya defilede 180 parçalık koleksiyonundan parçalar tanıttı.
Koleksiyonda siyahın yanısıra ışıltılı griler, gold ve mavi renklerde kumaşlar kullanılırken, deri kumaşların zımba ve spark materyallerle buluşması koleksiyonun güçlülüğünü ortaya koydu.
Koleksiyonda 10.000 adet spark ve zımba kullanıldı. Kostümler, kendi kumaşından özel yaptırılan platformlu botlar ve çizmelerle kombinlenirken, aynı kumaştan eldivenler ilgi çekici tamamlayıcı aksesuar olarak kullanıldı.