Sözcü Plus Giriş

Canlı bir ten kalın kaşlar koyu dudaklar

2017’nin güzellik kuralları moda günleriyle birlikte netleşirken Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu’nun kapısını çaldık. Kavasoğlu’na göre kusursuz bir görünümün ilk kuralı kesinlikle canlı bir ten…

null
Güncellenme: 00:32, 04/02/2017
Canlı bir ten kalın kaşlar koyu dudaklar

2017'nin güzellik kuralları moda günleriyle birlikte netleşirken Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu'nun kapısını çaldık. Kavasoğlu'na göre kusursuz bir görünümün ilk kuralı kesinlikle canlı bir ten…

Hangi ton, nereye? 

Aydınlık makyajın vazgeçilmezi haline gelen ‘Strobing uygulaması' yeni gelen yılı da etkisi altına alıyor. Yüzler gölgelendirilerek şekillendirilmek yerine aydınlanarak vurgulanıyor. Beyaz tenliler gümüş ve şampanya tonlu aydınlatıcılar; buğday tenliler altın ve bronz tonlu aydınlatıcılar tercih ederek sağlıklı bir ten makyajı elde edebiliyorlar.

6

Sihirli kapatıcılar

Aydınlık görünen göz çevresi, gündüz ve gece enerjik görünümün altın anahtarı! Oldukça yorucu geçen iş günlerinde gözaltlarındaki yorgun izlerden kurtulmak gerekiyor. Yeni dönem kapatıcı ve aydınlatıcılar sadece morlukları almakla kalmıyor, yorgunluk izlerini de gizliyor.

1

Kalın kaşın doğallığı

İnce kaşlar neredeyse 10 yıldır gündem dışı. Bu yüzden ‘mikroblanding' yöntemiyle kaşlar kalınlaştırılıyor, bu yüzden birbiri ardına kaş salonları açılıyor.

4

Kırmızının farklı tonları

Beyaz tenli kadınlarda; mavi alt tonlu soğuk kırmızılar ve koyu, vişne çürüğüne yakın kırmızılar, buğday ve esmer tenliler için ise canlı kırmızılar yani içinde turuncu rengi barındıran kırmızı tonları doğru seçim olacaktır.