Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cannes Film Festivali’nde selfie çekmek yasaklandı
Cannes Film Festivali’nde selfie çekmek yasaklandı
Cannes Film Festivali direktörü Thierry Frémaux geçtiğimiz gün aldıkları kararı açıkladı: Festivalin kırmızı halısında selfie çekmek artık yasak!
Moda 2 Nisan 2018 - 12:29

En önemli film festivali olan Cannes Film Festivali daha kuralcı ve geleneksel bir yapıya sahip olduğu için ister istemez katı kurallar koymaktan da çekinmiyor. Günümüzde çılgınlık haline gelen, pek çok feci neticeye neden olan, hatta ölümlere sebep olan selfie, artık Cannes Film Festivali kırmızı halısında yasak.
cannes-selfie-yasagi-splash1Fransız sinema dergisi Le Film Français’ye açıklama yapan Thierry Frémaux izleyicilerin bu yıl kırmızı halı üzerinde selfie çekmelerine izin verilmeyeceğini söyledi. Ancak bu yasağın filmi gösterilen oyuncular ve ekiplerini kapsayıp kapsamadığı henüz belirsizliğini koruyor.
cannes-selfie-yasagi-splash2Kırmızı halıda aksaklıklara neden olması bunun en büyük sebeplerinden biri. Ayrıca organizasyonun kalitesinin düştüğü düşünülüyor. Bir başka nedeni ise, aylar öncesinden hazırlanan şık kıyafetler… Resmi açıklama olmasa da sosyal medyada konuşulanlara göre, festivale şık kıyafetleriyle gelen ünlü oyuncuların izdiham nedeniyle elbiselerinin yıprandığı hatta yırtıldığı söyleniyor…
cannes-selfie-yasagi-splash