Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cep boylar ve konuşan çantalarla yaz!
Cep boylar ve konuşan çantalarla yaz!
Hayatımızdaki yeri konusunda bitmeyen tartışmalara neden olsa da çantalar pek çoğumuz için vazgeçilmezler arasında yer alıyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 6 Nisan 2016 - 05:55

Özellikle de toparlayıcı, pratik ve şık olursa. Konu çanta olunca, yeni sezonun alametifarikası, minimal ve formlarıyla dikkat çeken küçük çantalar…

 

Moda günleri sırasında sadece podyumda değil sokak stilinde de etkisini hissettiren hayvan figürlü çantaların yanı sıra eşya, yemek ve insan suretleri de tasarımlarda sıkça kullanılıyor. Konuşan ya da turist çantası da denen minik bel çantaları sezonun öne çıkan parçaları arasında.

Kemer ve ayakkabıyla kombin

Her yeni sezonla 10 yıl geriye saran ve o dönemin kilit parçalarını öne çıkaran moda dünyası bu sefer turist çantası olarak bildiğimiz, taşınması kolay, bir miktar para, kimlik ve belki bir rujun sığabileceği minik bel çantalarına geri dönüyor. Bel çantalarıyla kıyafetinizi başarılı bir şekilde kombinlemenin yolu ise şık kemer detayları ve ayakkabıyla uyumda saklı.

Timsah temasının yeri ayrı!

“Gerçek deri ve kürke hayır!” desek de, timsah derisi yükselen trendler arasında. Dünyaca ünlü çanta markaları bu temayı baz aldıkları tasarımlarıyla bir hayli iddialı. 2016'da farklı formlarda karşımıza çıkan timsah derisinin fiyatı gözünüzü korkutmasın. Tergan, Ninewest, ve Hotiç gibi markalarda bu çantaların satış fiyatı 150-400 TL arasında değişiyor.

Kişileştirme ve figürlerin önemi

Hemen her parçada olduğu gibi mesaj veren, diğer tanımlamasıyla ‘konuşan' çantaların bu sene çok popüler olduğunu söylemek lazım. Chanel'in ünlü parfümünden esinlenerek tasarlanan çantalar hâlâ popülerliğini korurken, bu çantalara dikkat çekici formlar, yazılar, resimler ve figürler de ekleniyor. Satın aldığınız anda isminizin baş harflerinin işlendiği ya da tasarımcısının isminin yazdığı çantaları taşımak modayla yatıp kalkan kadınlar için vitamin takviyesi olabilir.

Dikkat çeken detaylar

Bu sene çanta modasında batik baskıların gücü, gümüşün etkisi, beyaz üzerine yapılan patchwork'ler de her yaştan modaseverin ilgisini çekiyor. Bel çantaları günümüzde nostaljik bir model olmaktan çıkıyor, püsküller etek uçlarından çok yelek ve çantaları süslüyor, süet kumaşlar bebek mavisi ve pembeyle renkleniyor. Zincir detaylar, çeşitli figürler, yama, arma ve ponpon gibi tamamlayıcı aksesuarlar çanta modellerine enerji katıyor.

Son güncelleme: 08:00 - 06.04.2016