Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Christopher Kane kendi maskenizi yapmanıza olanak sağlıyor
Christopher Kane kendi maskenizi yapmanıza olanak sağlıyor
Christopher Kane, hem keyifli vakit geçirmeniz, hem de kendi maskenizi hazırlayabilmeniz için ücretsiz zanaat kitlerini piyasaya sürdü.
Moda 10 Nisan 2020 - 13:16

Ünlü marka Christopher Kane, corona virüsü ile mücadele kapsamında zanaat kitlerini piyasaya sürüyor. İngiliz moda markası, Londra Moda Haftası koleksiyonlarından geri dönüştürülmüş, geçmiş sezon malzemeleri içeren kitleriyle, herkesin kendi maskesini yapmasına olanak sağlıyor.
Bu girişim, maske takanlar için Covid-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olmayı, aynı zamanda tıbbi sınıf yüz maskelerinin kullanılabilirliğini artırmayı ve bunların en çok ihtiyaç duyanlara bırakılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Markanın instagram hesabından yapılan açıklamada; “Sağlık ve bakım çalışanlarının ihtiyaç duyduğu tıbbi malzemeleri satın almak yerine ücretsiz bir el işi paketi almak ve geçen sezon kumaşlardan kendi yüz maskenizi yapabilirsiniz” denildi.