Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çiçero filminin kostümleri dikkat çekti
Çiçero filminin kostümleri dikkat çekti
Yüzyılın casusu İlyas Bazma'nın hayatından esinlenerek beyaz perdeye aktarılan Çiçero filminin kostümlerinin hikayesi dikkat çekti.
Moda 7 Şubat 2019 - 14:02

İkinci Dünya Savaşı'nın en sıcak günlerinde İngiltere ve Almanya'nın Türkiye'yi kendi saflarına çekme mücadelesini merkeze alan, yüzyılın casusu İlyas Bazna'nın hayatından esinlenerek sinemaya uyarlanan Çiçero filminin kostümlerinin hikayeleri ilgi çekti.

Tamer Levent ile Ertan Saban'ın giydiği sadece iki kostümün nakışları için toplamda bir buçuk milyon iğne vuruşu ile 4500 metre altın renk sim iplik kullanıldı ve bu nakışlar 3 günde işlendi.

İşte, kostüm tasarımcısı Baran Uğurlu ve ekibinin hazırladığı kostüm ve aksesuarların detayları… Filmin balo sahnesinde Tamer Levent ile Ertan Saban'ın giydiği sadece iki kostümün nakışları için toplamda bir buçuk milyon iğne vuruşu ile 4500 metre altın renk sim iplik kullanıldı ve bu nakışlar 3 günde işlendi.

el yapımı şapka çiçekleri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından hazırlan

Filmin sivil kostümleri için yaklaşık 6 kilometre kumaş kullanıldı, askeri üniformalar için özel izinler alındı, üniformalar Budapeşte'de; apoletler, ispoletler, rozetler, kemer tokaları Türkiye'de üretildi.

Mehmet Ezel Özgün’ün giydiği yeşil süveteri büyükannesi ördü.

Filmde kullanılan el örgüsü hırka ve el yapımı şapka çiçekleri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından hazırlanırken Mehmet Ezel Özgün’ün giydiği yeşil süveteri büyükannesi ördü.

El örgüsü hırkalar da Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nda hazırlandı.