Çizme kombinlemek ozen ister

Etek ya da elbise boyunuzun bir ya da iki parmak aşağısında başlayan çizmelerle hiç abartılı olmadan klas bir şıklık yakalayabilir, bonus olarak da çok çekici görünebilirsiniz.

Çizme kombinlemek ozen ister

– Bacak boyunuz kısaysa, çizmenizle aynı renkte bir etek ya da elbise tercih edin. Bütün olarak bakıldığında bacak boyunuz daha uzun ve ince gözükecektir.

– Mini etek ve elbiseleri kombinlemenin en şık yollarından biri de bu parçaları diz üstü çizmelerle birlikte giymektir. İnce şifon elbiseleri süet çizmelerle, triko olanları deri çizmelerle deneyebilirsiniz.

– Deri eteklerinizi süet çizmelerle, süet eteklerinizi de deri dizüstü çizmelerle birlikte giyebilirsiniz.

– Feminen kombinler yaratmak için yırtmaçlı etek ve elbiseleri dizüstü çizmelerle kombinleyebilirsiniz. Aynı şekilde asimetrik kesimli etekler de dizüstü çizmelerle çok yakışıyor.

shutterstock_600815669-dek

Tüyolara kulak verin

Kış aylarında tercih edilen en trend tasarımlardan biri olan dizüstü çizmeler hem şık hem de iddialı görünmek isteyenler için ön plana çıkan alternatifler arasında yer alıyor. Fakat moda tutkunlarının severek giydiği dizüstü çizmeleri kombinlemek için bazı ipuçlarını bilmek gerekiyor. İşte size bu konuda yardımcı olacak tüyolar…

shutterstock_621901748

Eforsuz şıklık için alternatif

– Ciddi bir görünüm sergilemek istediğiniz zamanlarda dizüstü çizmenizi çorap gibi kullanabilirsiniz. Etek ve elbisenin altında kaybolan bacaklar tarz bir görünüm verirken, eforsuz şıklık için de güzel bir alternatif sunar.

shutterstock_622270106

Vücut proporsiyonunu dengeler

– Palto ve kaban tercihleri yaparken çok uzun modeller yerine kısa modeller tercih etmek diz üstü çizmelerinizin daha dikkat çekici görünmesini sağlar ve vücut proporsiyonunu dengeler. Kürklü mont ve parkalarla oldukça alımlı ve şık bir ikili oluşturan dizüstü çizmeleri kalın pançolarla da kombinleyebilir ve çabasız bir şıklığa imza atabilirsiniz.