Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dama, dama kaç dama!
Dama, dama kaç dama!
Bu ara kulağınızda hiç ‘gingham’ kelimesi çınladı mı? Son günlerin trendleri arasında yer alan bu kelime, aslında hepimizin bildiği damalı ve pamuklu kumaşa deniyor. On sekizinci yüzyılda bu kumaş öyle popüler oluyor ki, günümüze kadar varlığını sürdürebiliyor. İsmini de Malayan bir kelime olan Genggang’tan alıyor…
Hale Ceylan BARLAS
Moda 2 Temmuz 2017 - 01:11

Gözünüz korkmasın

Her ne kadar kombinlenmesi zor gibi görünse de bu kumaş aslında en rahat uyum sağlayan trendlerden biri. Örneğin kadınsı bir görünüm için bu kumaştan üretilmiş bir kalem etek ya da vücudu saran bir balık elbise giymeyi tercih edebilirsiniz. Aynı desen üzerinizde tek parça olarak taşımak istemiyorsanız da pek çok seçeneğiniz var. Beyaz bir tişört altına damalı bir pantolon giyebilirsiniz. Ya da Audrey Hepburn tarzı gingham'dan üretilmiş bir pantolon üzerine sırtı açık veya tüllü bir bluz de tercih edebilirsiniz.

Tasarımcıları kendine aşık eden kumaş

Ünlü Hollywood yıldızlarının, 50'li yıllarda kıyafetten ayakkabıya hatta çantaya kadar bu damalı kumaşı tercih etmesi, yeni bir akımın oluşmasına öncü oldu. Yıllardır bir şekilde hayatımızda olan bu kumaş türü, 2017 yazında da sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

spl813140_006

Etekten elbiseye, omuzları açıkta bırakan bluzlardan pantolonlara her parçada görebileceğiniz kumaşın ana renkleri siyah beyaz olsa da, yeni sezonda renk çeşidiyle de modaseverleri şaşırtacağa benziyor.