Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Darıca’da ilginç bir defile!
Darıca’da ilginç bir defile!
Kocaeli'nin Darıca İlçesi'ndeki hayvanat bahçesinde üniversite öğrencilerinin hazırladığı hayvan temalı kıyafetlerden oluşan defile ilgi çekti.
Moda 23 Nisan 2016 - 21:39


Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nın kuruluşunun 23’üncü yılı ve  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama yapıldı.

Kutlamlara, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Akalın, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdürü Yücel Yılmaz ve ziyaretçiler katıldı.

Marmara Üniversitesi Tasarım ve Moda Bölümü öğrencilerinin hazırladığı, ‘Dostun için tasarla’ adı verilen defilede hayvan temalı kıyafetler sergilendi. Üzerinde maymun, kelebek, tavus kuşu, timsah, kartal gibi hayvanların resim ve figürlerinin yer aldığı kıyafetler ilgi çekti.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Genel Müdürü Yücel Yılmaz, “En son Türkiye’nin ilk gergedanını getirmiştik. Önümüzdeki ay içerisinde de onun dişisini getireceğiz. Çizgili sırtlanımız da Türkiye’de ilk olacak ve o da önümüzdeki ay içerisinde gelecek. 2015 yılında ziyaretçi sayımız 550 bine ulaştı. Bu yıl hedefimiz 750 bin. Ondan sonra da hedefimiz 1 milyon” dedi.  DHA

Son güncelleme: 22:04 - 23.04.2016