Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğru parçalar ve renkler bir araya gelsin yeter!
Doğru parçalar ve renkler bir araya gelsin yeter!
Vücut tipinizi esas alarak seçtiğiniz doğru kıyafetlerle aç kalmadan şık ve zarif görünmek elinizde. İşin uzmanlarına kulak verin yeter!
Moda 21 Nisan 2016 - 23:53

Yaz tatiline hazırlanmak için pek çoğumuz diyet ve spor yapmaya başladık. Fakat ne yaparsak yapalım bir türlü kilo veremediğimiz özel dönemler olabilir. Oysa kilolu olduğumuz halde, doğru kıyafetleri seçerek kendimizi hem şık hem de olduğumuzdan daha zayıf göstermemiz mümkün. İşte bu yolda size yardımcı olacak birkaç minik ipucu…

Vücudunuzu tanıyın

Kilonuz kaç olursa olsun, zarif görünmenin ilk adımı vücudunuzu iyi tanımak olmalı. Çünkü vücudunuzun hangi kısmından şikayetçiyseniz onu kamufle etmek, hangi kısmını beğeniyorsanız onu ön plana çıkarmak için mutlaka kendinizi tanımalısınız. Eğer siz de “Siyah da giysem kilolu gözüküyorum! Ne yapmalıyım?” diyenlerdenseniz, modacı Ayşe Bourke'nin önerilerine kulak verin…

– Kiloları kamufle etmek için A formda elbiseler giymek ilk tercihiniz olmalı.
– Düşük bel pantolonlardan uzak durmalısınız. Beliniz kalınsa ince bir kemer kullanabilirsiniz.

– V yaka bluzlar ince bir görünüm sağlar.
– Üst bedeni ince gösteren uzun kolyeler takabilirsiniz.
– Kol, ayak bilekleri ve boynu açıkta bırakmak kişiyi daima olduğundan daha zayıf gösterir.

– Desenli kıyafetlerden çok düz kumaşlardan oluşan tasarımları tercih etmelisiniz. Desenli giymek istediğinizde ise mutlaka minik desenli olanları tercih edin.
– Üst giyimde desenli giymeyi tercih ettiyseniz, alt tarafta mutlaka koyu ve tek renk giymelisiniz.

– Enine çizgili ve büyük desenlerden uzak durmalısınız. Çünkü bu tür tasarımlar sizi olduğunuzdan da kilolu gösterir.
– Kıyafet satın alırken bir beden büyük ya da dar almayın. Beden ölçünüze göre satın almadığınız her şey sizi deforme gösterir.

Etiketler