Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dolce&Gabbana dronlarla yaptığı defile ile dikkat çekti
Dolce&Gabbana dronlarla yaptığı defile ile dikkat çekti
Dünyaca ünlü giyim markası Dolce&Gabbana, dün Milano Moda Haftası'nda dronlarla gerçekleştirdiği defile ile şaşkınlık yarattı...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 26 Şubat 2018 - 10:32

Ünlü giyim markas Dolce & Gabbana, Milano Moda Haftası’nda, 2018/19 Sonbahar Kış koleksiyonunda yer alan çanta koleksiyonunu ilginç bir şekilde sergiledi. İnsan model kullanmak yerine ‘Drone’ tercih eden markanın defilesini izleyenler şaşkınlıklarını gizleyemedi ama en çok alkışı da dronlar aldı…
dolcegabbana3Wi-Fi bağlantılarını kestiler

Dolce & Gabbana, defile öncesi, dronların sinyallerden etkilenmemesi için izleyenlere telefonlarının Wi-Fi bağlantılarını kesmelerini rica etti. Hatta defile alanına girildikten sonra tek tek herkesin Wi-Fi’ını kapattığından emin olmak için 45 dakika konuklar bekletilmiş. Sonuçta dronu podyumda yürütmek ve üstelik önemli bir defilede çanta tanıtmak kolay değildi.
dolcegabbanaGelecekte insan model kalmayacak mı?

Markanın, defilenin açılışını dronlarla yapması pek çok soruyu da beraberinde getirdi. Kimi yakın gelecekte insan mankenlere gerek kalmayacağını yazarke, kimi robotların podyumları da ele geçireceğini, kimi ise bu tarz sunumların git gide çoğalacağı yorumlarında bulundu. Hatta bir sosyal medya kullanıcısı, defileye çıkan manken ücretlerinin yüksek olmasından kaynaklı, pek çok moda tasarımcısının teknolojik aletlere yöneleceği hakkında bir yazı yazdı… Bakalım yakın zaman bize neler gösterecek.
dolcegabbana2dolcegabbana1 dolcegabbana4

 

Son güncelleme: 10:33 - 26.02.2018