Efsane modacı Azzedine Alaia hayatını kaybetti

Moda dünyasının efsane ismi Azzedine Alaia, 18 Kasım 2017'de vefat etti. Şimdiye kadar yaptığı koleksiyonlarla en çok talep gören isimlerden biri olan ünlü modacının ardından Hollywood'un yıldızları da üzüntülerini dile getirdi.

Efsane modacı Azzedine Alaia hayatını kaybetti

Moda dünyasında yer edinebilmek, saygı görmek, yıllar geçse de büyük bir prestijle anılıyor olmak her modacıya nasip olmaz ama Azzedine Alaia bunu başarmıştı. Cumartesi günü 77 yaşında vefat eden ünlü modacı, ölümünün ardından ise hala aynı saygınlıkla ve prestijle efsanelere yakışır bir şekilde son yolculuğuna uğurlandı.

Azzedine Alaia Tina Turner

Azzedine Alaia Tina Turner

Azzedine Alaia, meslek hayatına Dior’un atölyesinde başladı. Yaptığı işler öyle başarılıydı ki, 1980’lerde adeta moda dünyasının en aranan, en talep gören tasarımcılarından biri haline geldi. Naomi Campbell, Kate Moss, Grace Jones, Madonna, Marie-Hélène de Rothschild, Louise Lévêque de Vilmorin ve Greta ve daha niceleri onun tasarımlarının en yakın takipçileriydi.

Madonna Azzedine Alaïa

Madonna Azzedine Alaïa

50 yıllık bir geçmişe sahip olan Azzedine Alaia için dün sosyal medyada da adeta yas ilan edildi. Ünlü ünsüz, onun hayatına dahil olan olmayan herkes, Alaia’nın ardından paylaşımlar yaptı. Çünkü, Kering’in CEO’su François-Henri Pinault’un da dediği gibi o modanın kusursuz tarafıydı. Hem özgürlüğü, hem de profesyonelliği bu kadar iyi dengeleyen başka bir tasarımcı yoktu…

screenshot_20171120-113116