Sözcü Plus Giriş
GALERİ Elton John en şık vedaya hazırlanıyor 12 Şubat 2018 15:02
1 DERLEYEN: HALE CEYLAN BARLAS - ELTON JOHN EN ŞIK VEDAYA HAZIRLANIYOR...
2 Dünyaca ünlü müzisyen Elton John, 3 yıl sürecek turne ile müzik hayatını noktalama kararı aldı. Onun önceliği artık çocukları ve ailesi...
3 Sör Elton John... 12 Grammy ödülüne sahip efsane bir süper star, şarkıcı ve söz yazarı...
4 Kuşağının en başarılı isimlerinden biri olan John aynı zamanda en sevilen ve saygı duyulan sanatçıların da başında geliyor.
5 38 altın ve 31 platin albüm çıkaran, dünya çapında 300 milyondan fazla albüm satışı yapan Elton John’un, tüm zamanların en çok satan single'ı The Candle In The Wind 1997'deki rekorunu hala kimse geçemedi...
6 1970 yılında ilk turnesine çıkan Elton John, 80'den fazla ülkede 4 binin üzerinde performans sergiledi.
7 Elvis Presley ve Beatles'tan sonra Amerika tarihinin en başarılı ismi olan John, sanat hayatında 50 yılı geride bıraktıktan sonra 3 yıl sürecek son turnesine hazırlanıyor...
8 Son turnesi diyoruz çünkü Sör John, geçtiğimiz hafta, New York'taki Gotham Hall'da düzenlenen özel bir etkinlikte müzik hayatını noktalama kararı aldığını açıkladı.
9 “Önceliklerim değişti, artık önceliğim çocuklarım ve ailem” diyen 70 yaşındaki starın son turnesi 8 Eylül 2018'de başlayacak, 3 yıl sürecek ve toplamda 300 gösteri yapmış olacak.
10 Bu arada hemen hatırlatalım; turnenin biletleri bu hafta satışa çıktı. Dört gözle beklenen Farewell Yellow Brick Road adlı dünya turnesinde ise dünyaca ünlü giyim markası Gucci onu yalnız bırakmayacak.
11 8 Eylül’de Amerika'da başlayacak turnenin tüm kostümlerini marka tasarlayacak. Alessandro Michele'nin eğlenceli ve yaratıcı estetiğini yansıtacak olan tasarımlar tabii ki Elton John'un o değişmez stiline uygun olarak hazırlanacak.
12 Nedir o değişmez stili derseniz; Vazgeçemediği parıltılar, işlemeler, taşlar, payetler ve olmazsa olmaz renkler...
13 Elton John, 50 yıldır sahne kıyafetleriyle dikkat çekiyor. Özel olarak hazırlattığı kostümleri, o kostümlere uygun işlemeli ayakkabıları ve kıyafetiyle uyum içinde olan gözlükleri artık onun imzası haline geldi.
14 Elton John’ün şaşaalı kostümleri öyle göz alıcı ki, Türkiye’de “Günümüz Zeki Müren'i” olarak adlandırılıyor. John konserlerinde ne kadar ışıltılı bir imaj çizse de günlük hayatında da son derece sade kıyafetler tercih ediyor. Genellikle takım elbise ile gördüğümüz efsane isim, hafta sonları ise eşofman takımı ile çıkıyor sokağa. Tatillerdeyse her ne kadar ortama ayak uydurmak için şort ve parmak arası terlik giyse de üzerine işlemeli gömlek giymekten vazgeçemiyor.
15 Ayrıca John'un konser fotoğraflarına baktığınızda her ceketinin arkasında “EJ” ve “Elton John” yazılarını görebilirsiniz.