Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fark yaratan tasarımlar enerjik kumsallar
Fark yaratan tasarımlar enerjik kumsallar
İşte 2016 yazında kumsallara damga vuracak şıklığa dair birkaç minik tüyo…
Moda 19 Nisan 2016 - 00:10

Birgan BİLEKE

Tasarımlarıyla dikkat çeken bikini ve mayoları görmeye hazırsanız, işte 2016 yazında kumsallara damga vuracak şıklığa dair birkaç minik tüyo…

Çoğumuz okulumuzu, işimizi ve diğer önemli sorumluluklarımızı bir an önce planlayıp, çıkacağımız tatilin hayalini kuruyoruz. Dinlenmek için deniz kenarını tercih edecek olanlar bir yandan deniz ve güneşin tadını çıkarırken diğer yandan gidecekleri plajın en şık insanı olmayı hedefliyor. Bu hedefi baz aldık ve sizin için 2016 kumsal modası trendlerini araştırdık…

Asitmetrik dokunuşlar

Moda dendiğinde, konu ne olursa olsun bu sezon etkili olan bir unsur da asimetrik dokunuşlar. Saçlarda asimetrik kesimler ne kadar ön plandaysa, bikini ve mayo tasarımlarında da o kadar tercih ediliyor. Yaka detaylarında kullanılan asimetrik dokunuşlar tüm gözlerin üzerinizde toplanmasına neden oluyor.

İp detay denince…

Yaka, kalça, göğüs bölgesinde kullanılan ip detaylar, fark yaratırken bir yandan da gizem yaratmak isteyenlere hitap ediyor. Basit bir üçgen bikininin derin göğüs dekolteli V yakası iplerle hareketlendirildiğinde gizemli bir hava veriyor. Aynı detay kalça bölgesinde kullanıldığında da zarif bir dokunuşu öne çıkarıyor.

Floral desenler

Güneş yüzünü göstermeye başladığı an, mevsim ne olursa olsun floral desenler ön plana çıkıyor. Tıpkı minik çiçeklerle bezeli bu bikinide olduğu gibi… Bu sene çiçekli kumaşlar sadece kumsallarda değil, şehrin merkezinde yaşayacağınız sıcak yaz gecelerinde de salaş elbiseleri bol bol hareketlendirecek.

Bluz mu mayo mu?

Şort veya eteğin üzerine giyildiğinde adeta şık birer bluz görünümü veren mayolar, 2016 yazında sıkça tercih edilecek. Omuzları açıkta bırakan tişörtlerin gündemde olduğu günümüzde, yakası bu şekilde dizayn edilmiş mayo ve bikiniler de sıkça kullanılacak. Özellikle omuzları geniş kişilerde çok şık duran bu modeller kumsalların olmazsa olmazı.

Defolarınızı kapatacak modellere göz atın

– Yüksek belli bikini altları, göbek kısmında fazlalık ya da gevşek bir görünüm olan kişiler için çok uygun.
– Püsküllü modeller ise bu detayın bulunduğu yere göre sorunlu bölgenizi kamufle etme konusunda size yardımcı olabilir.
– Kalçalarınız omuzlarınızdan daha genişse, derin bacak oyukları olan koyu renk modelleri tercih etmek size görünüm açısından avantaj sağlar.
– Geniş omuzlarınız ve kalın bir beliniz varsa, bacak oyuğu derin olan üçgen bikinileri tercih edebilirsiniz. Düşük belli modellerden uzak durmanızda fayda var.
– Küçük göğüslerden şikayetçiyseniz, üzeri fırfırlı, desenli ve püsküllü bikiniler, mayolar şikayetinize bir son verebilir.
– İnce belli ve geniş kalçalı, omuzlu kişiler modelden çok renk seçimi konusunda dikkatli olmalıdır. Turkuaz, yeşil, mavi gibi birbirine yakışan renklerden ya da tek renkten oluşan modeller ince belli kişilere çok yakışır.
– Bu sezonun en çok dikkat çeken detayı ipler, dikkat çekmek istediğiniz alan dışındaki bölgelere uygulandığında, bakışları şikayetçi olduğunuz bölgeden farklı alanlara kaydırabilirsiniz.