Geleceğin modacıları belli oldu

Dünyanın en önde gelen uluslararası kumaş tasarım yarışmalarından biri olan 12. İTHİB İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması'nın kazananları belli oldu.

Geleceğin modacıları belli oldu

İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle öncülüğünde düzenlenen dünyanın en önde gelen uluslararası kumaş tasarım yarışmaları arasında yerini alan “12. İTHİB. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması” Raffles İstanbul İstanbul Zorlu Center’da dev bir organizasyon ile gerçekleşti.
demet-senerİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ve Yönetim Kurul Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde yapılan,12. İTHİB uluslararası kumaş tasarım yarışmasırekor başvurusu ile uluslararası yarışmalar arasında yerini aldı.
cagla-sikel-1610 finalist tarafından üretilen kumaşlar dünyaca ünlü modacı Hakan Akkaya tarafından tasarlanarak Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Demet Şener ve 45 mankenle birlikte 50 kombin kıyafet podyumda taşındı.
okn_1370Kıyafetler için, kumaşlardan özel çizmeler yapıldı. Hakan Akkaya tarafından yapılan styling ile kıyafetler özel pırlanta takılar ile tamamlandı.
okn_1373Yarışmanın jüri üyeliğini ise, Arzu Kaprol, Dilek Hanif, Feryal Gülman, Gözde Sarar, Ivana Sert, Siren Ertan, Süleyman Orakçıoğlu, Yalçın Ayaydın, Yıldırım Mayruk, Yılmaz Vural’dan oluşan isimler yaptı.
okn_1480 Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen, yarışmanın birincilik ödülünü Sebiha Alganer kazandı ve 10.000 Euro ve 100.000 TL değerinde yurtdışı eğitim ödülünü kazandı.
okn_1517Defilenin sonunda Hakan Akkaya, Çağla Şikel, Özge Ulusoy ve İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle podyumda poz verdi.
okn_1537ozge-ulusoy-1

Loading...