Göğüslerin sarkmasına neden olan 5 alışkanlık

Günlük yaşantınızda farkında olmadan yaptığınız alışkanlıklar göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor.

Göğüslerin sarkmasına neden olan 5 alışkanlık

Dik göğüslere sahip olmak her kadını isteği. Ancak gerek günlük hayatta yapılan bazı aktiviteler gerekse yanlış sütyen kullanımı göğüslerin sarkmasına neden oluyor.

İşte göğüslerin sarkmasına neden olan o alışkanlıklar

Formunuzu korumak sizin için önemli, ancak hızlı kilo vermek göğüslerinize zarar veriyor. Sağlıksız diyetler hem verdiğiniz kiloları hızla geri almanıza hem de göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor.

Güneş koruyucu krem kullanmadan yoğun güneşe maruz kalmak nasıl cildin yaşlanmasına ve kırışmasına neden oluyorsa aynı şey göğüsleriniz için de geçerli. Dekolteniz olsun ya da olmasın, yaz-kış demeden göğüslerinize de güneş koruyucu kremler uygulamayı ihmal etmeyin.

Destekli sütyenler sizi rahatsız ediyor bu sebeple de rahatlığı yüzünden desteksiz sütyenler tercih ediyorsanız bu durum da göğüslerinizin hızla sarkmasına sebep oluyor. Bu yüzden desteksiz sütyen kullanma alışkanlığınız varsa derhal terketmeniz gerekiyor.

gogus-sarkma
Sigara içmek sadece ciğerlerinize değil, göğüslerinizi de zarar veriyor. Sigara içmek, göğüslerinizin sarkmasına ve hızla deforme olmasına sebep oluyor.

Ağır spor yapmak da göğüslerinize zarar veriyor. Size elbette spor yapmayın demiyoruz ancak spor yaparken de göğüslerinize uygun sütyen tercih etmeniz gerekiyor.

gogussarkmasi fitness