Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göz altı morluklarından kurtulmak için…
Göz altı morluklarından kurtulmak için…
Göz altı morluklarından doğal yöntemle kurtulun.
Moda 8 Nisan 2016 - 10:45

Göz altı morluklarınızdan şikayet ediyorsanız, bu sorunlarınızdan doğal yollarla kurtulmanız mümkün. Bu besinleri dilimleyerek göz altlarınıza koyabilir ve kısa sürede morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte  İşte göz altı morluklarına iyi gelen 5 besin:

Su açısından oldukça zengin olan salatalık,  hassas göz altlarının ihtiyacı olan sıvıyı kazandırabilir. İnce ince dilimlediğiniz salatalıkları kullanmadan önce buzdolabında bekletmenizde fayda var.

En az salatalık kadar etkili olan bir diğer besin ise patates. Eğer elinizin altında salatalık yoksa, patates dilimleri de göz altı morlukları için oldukça etkili. Patates, salatalığa göre saoğukluğunu daha uzun süre muhafaza ettiği için şişkinliklerden de kurtulmanıza yardımcı olur.

C ve K vitamini yönünden zengin olan maydonoz, cildin kaybettiği rengi kazandırma ve şişkinliği giderme konusunda yardımcı oluyor. Sıcak suya ekleyeceğiniz doğranmış maydonozları makyaj temizleme pedi yardımı ile göz altlarınıza haftada birkaç kez uygulayın. Birkaç hafta içinde göz altı rengindeki değişimi hissedeceksiniz.

Çay, cilde uygulandığında kan damarlarının büzüşmesini sağlıyor ve morlukların açılmasına yardımcı oluyor. Çayı demledikten sonra kupanızdan çay poşetini alın, dolapta 20 dakika kadar soğumaya bırakın. Ardından çay poşetlerini göz kapaklarınıza yerleştirin.

Zerdaçalın içerisindeki aktif kürkümin maddesi, inflamasyonlarla savaşır, şişkinliği azaltır ve koyulaşmış cildin rengini açar. Biraz ananas suyu ile zerdeçalı karıştırarak  göz altlarınıza direkt olarak uygulayabilirsiniz. 10 dakika beklettikten sonra tortuları ılık bir bez yardımıyla çıkarabilirsiniz.

 

Son güncelleme: 10:47 - 08.04.2016
Etiketler