Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Grease’deki ceket ve pantolona rekor fiyat
Grease’deki ceket ve pantolona rekor fiyat
İkonik müzikal Grease'de Olivia Newton-John'un giydiği siyah deri ceket ve tayt pantolon, Los Angeles'ta yapılan bir açık artırmada 405 bin 700 dolara (yaklaşık 2 milyon 318 Türk Lirası) satıldı.
Moda 4 Kasım 2019 - 14:29

Meme kanseri tedavisi gören Newton-John’un “Sandy” rolünü canlandırdığı 1978 yapımı filmde giydiği pantolon ve ceket “Ortaokul öğrencisi bir kız çocuğundan seksi Sandy’ye” dönüşümünün simgesiydi. Avustralyalı şarkıcı ve aktris Newton-John bu kıyafetleri, John Travolta ile düet yaptığı “You’re the One That I Want” adlı şarkıyı söylerken giymişti.

Beverly Hills’te Julien’s Müzayede Evi tarafından düzenlenen açık artırmada satılan kıyafetlerin tahmin edilenin iki katına satıldığı açıklandı. Açık artırmada toplamda 2.4 milyon dolarlık (13.7 milyon lira) satıştan elde edilen gelirin bir kısmı Newton-John’un tedavi masraflarında kullanılacak. Alıcının kimliği ise açıklanmadı.

Satılanlar arasında oyuncuların imzaladığı Grease posterleri, Olivia Newton-John’un Los Angeles’taki film galasında taktığı aksesuarlar da bulunuyor.