Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Grigore Lup sosyal mesafeyi korumak için ayakkabı tasarladı
Grigore Lup sosyal mesafeyi korumak için ayakkabı tasarladı
İki aylık ev karantinasının ardından aldığı önlemleri mayısta gevşetmeye başlayan Romanya’da yaşayan Grigore Lup adında bir ayakkabıcı, insanların sosyal mesafeye dikkat etmediğini fark edince 45 santimetrelik ayakkabılar tasarladı...
Moda 5 Haziran 2020 - 12:36

Romanya’da corona virüsünün yayılmasını önlemek için iki ay süren karantinanın ardından, Cluj’da hayat normale dönmeye başladı. Ne var ki normalleşme sürecinde insanlar sosyal mesafeyi unuttu. Kunduracı Grigore Lup da insanları birbirinden uzak tutabilmek adına 45 santimetre uzunluğunda ayakkabılar tasarlamaya başladı.
39 yıldır ayakkabı üreten Lup, “Sokakta kimse sosyal mesafe kurallarına uymuyor. Bahçem için fide almaya pazara gittiğimde, orada insanların birbirine çok yakın olduğunu gördüm. Bu nedenden dolayı da 45 santimetre uzunluğunda ayakkabılar tasarladım. Bu ayakkabıları giyen iki kişi birbirine bir buçuk metre uzaklaşmış olacak” dedi. Maliyeti 115 dolar ayakkabıdan şimdilik 5 kişi sipariş etti.