Gucci’nin kafa konsepti ‘Kafa’ karıştırdı!

Milano Moda Haftası'nda 2018/19 Sonbahar Kış koleksiyonunu sergileyen Gucci markası, neredeyse tanıttığı her parça ile sosyal medyanın diline düştü...

Gucci’nin kafa konsepti ‘Kafa’ karıştırdı!

Tesettürlü kıyafetlerin yer aldığı yeni koleksiyonunu Milano Moda Haftası’nda tanıtan dünyaca ünlü giyim markası Gucci, dün sosyal medyayı adeta birbirine kattı.
gucci-kafa3Gerek tesettürlü tasarımlarıyla, gerek ilginç podyum konseptiyle, gerek balmumu kafa heykelleriyle gündeme oturdu.
Her ne kadar dalga geçilse de o kafalar aslında uzun uğraşlar sonucu ortaya çıktı.
gucci-kafa5Bir tasarımcının, kumaşları kesip biçmesini, materyalleri kullanmasını, parçaları birleştirmesini cerrahın yaptıklarına benzeten tasarımcı Alessandro Michele, bunu defilede kanıtlamış oldu.
gucci-kafaFarklı bir defileye imza atan Michele, Roma merkezli bir görsel ve işitsel efektler şirketi ile çalışan Michele defilede tam olarak bir bilim kurgu havası yaratmış.
1519299592614-making-of_gucci_27Gucci’nin tasarımcısı Alessandro Michele her ne kadar bu iş için çok fazla emek harcasa da maalesef sosyal medyada aradığını bulamadı. Zira mankenlerin kendi kafalarını ellerinde tutup podyuma çıkmaları özellikle Twitter’da gündeme oturdu. İşte o twitlerden bazıları…