Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güçlü bir kadından daha feminen bir şey yok
Güçlü bir kadından daha feminen bir şey yok
Kadınların özel anlarından ilham alarak tasarlanan ve özgürlükler yılı kabul edilen 2017’ye damga vuran CH Privee, ilham peşinde koşan parfüm uzmanı Dominique Ropion ve parfümlerin yaratıcı direktörü Carolina Herrera de Baez’in eseri…
Yasemin CANDEMİR
Moda 14 Nisan 2017 - 02:43

Kadınların özel anlarından ilham alarak tasarlanan ve özgürlükler yılı kabul edilen 2017'ye damga vuran CH Privee, ilham peşinde koşan parfüm uzmanı Dominique Ropion ve parfümlerin yaratıcı direktörü Carolina Herrera de Baez'in eseri…

7

– CH Privee'nin ilham aldığı özel anlar neden önemli?
Bu parfüm, kadınları güçlendiren özel anlardan ilham alıyor. Sessiz ve düşünceli olduğumuz ya da sevdiğimizle yalnız kalma lüksüne sahip olduğumuz zamanları anlatıyor.
– Parfüm sunumunda deriyi kullanma fikri nasıl doğdu?
Deriyi daha önce de kullandık fakat ilk kez bir kadın parfümünde deniyoruz. Bunun nedeni de derinin dayanıklılık ve kuvvetle ilişkili olması. Bu özelliğiyle gerçek feminenliği de ifade ediyor.
– Kırmızı renk ve deri uyumu da çok dikkat çekici…
En bayıldığım renk kırmızı ve bu rengi daha önce de pek çok kez kullandım. Kırmızının deriyle kullanımı bana göre güçlenme, duygusallık ve feminenliğin mükemmel karışımını temsil ediyor.
– Parfüme ilham kaynağı olan bir kadın var mı?
Hayır. Bazen olmak istediğim kadına bir senaryo yazıyorum. O, zamanla keşfedeceğiniz bir kadın ve her şeyini bir anda feda eden biri değil.
– Yaratım sürecinde nelerden ilham alıyorsunuz?
İlham bir arkadaşımla sokakta yürürken de, dostlarımla sohbet ederken de gelebilir. Kitapta okuduğum bir deyimden ya da filmdeki bir sahneden de.

3

– Bu parfümde feminenlik kavramı nasıl bir adım önde yer alıyor?
Güçlü bir kadından daha feminen olan hiçbir şey yok. Gücün ve feminenliğin bir arada olamayacağına dair bir imaj var. Ben bunun tersine inanıyorum ve parfümü tasarlarken bu konuya odaklandım.

1

Carolina Herrera de Baez kimdir

Carolina Herrera de Baez, ünlü modacı Carolina Herrera'nın kızı ve parfümlerin yaratıcı direktörü. Carolina Jr. olarak da bilinen Baez, aynı annesi gibi şık ve eğlenceli ama onun tersine halkla iç içe bir hayat yaşıyor. Büyük aşkla evlendiği eşi Miguel Baez İspanya'nın eski boğa güreşçilerinden. Bir iç tasarım fanatiği olan Herrera Baez, 12 ve 9 yaşlarındaki kızları ve 11 yaşındaki oğluyla Madrid'te yaşıyor.

19

18 yıldır annesinin izinde…

Carolina Herrera de Baez, annesi Carolina Herrera'nın markasında çalışmaya üç kız kardeşinden önce başlamış. Markada 18 yıldır yarattığı büyük değişim kimsenin gözünden kaçmıyor. Ona göre annesiyle çalışmak çok rahatlatıcı. “Aile işinde çalışmanın dezavantajları olabilir ama biz Herrera'lar için böyle bir şey söz konusu değil çünkü hepimizin görevi ayrı ve birbirimize güvenebileceğimizi biliyoruz” diyor.