Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gül Ağış Kyoto’tan esinlendi Zen Bahçeleri’ni koleksiyonuna taşıdı
Gül Ağış Kyoto’tan esinlendi Zen Bahçeleri’ni koleksiyonuna taşıdı
Lug Von Siga defilesi Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2018 sezonu kapsamında tanıtıldı. Kyoto'dan esinlenen Gül Ağış'ın koleksiyonunda geleneksel Zen Bahçeleri öne çıkıyor...
Moda 29 Mart 2018 - 11:51

Bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda ilham aldığı kişileri İstanbul ile harmanlayan Gül Ağış; Meksika'dan esinlendiği Frida Kahlo koleksiyonunun ardından Agatha Cristie'yi de aynı şekilde İstanbul'a taşımıştı. Şimdi de Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu için Kyoto'yu İstanbul'a getiriyor.
gul-agis-bulten2Lug Von Siga Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunun çıkış noktası, kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış'ın Kyoto seyahati esnasında ziyaret ettiği geleneksel Zen bahçeleri. Tasarımcı, geleneksel unsurları bünyesinde barındıran Türk ve Japon kültürünü koleksiyon parçalarındaki detaylara yansıtıyor.
gul-agis-bulten1Her iki kültürün birleştirici ve ayırıcı özellikleri, markanın kendine has silüetleri ve kumaş kombinasyonlarında bir araya gelerek simetrik formları Japon-Türk desenleriyle buluşturuyor. 70'li yılların sonu, 80'lerin başına gönderme yapan formlar, mat ve parlak yüzeylerin iç içe geçtiği eklektik dokular oluşturuyor.

gul-agis-bulten