Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her şeyi kaybetmeden değerini bilin
Her şeyi kaybetmeden değerini bilin
Cilt bakımı hakkında bilgiler veren Ayşe Tolga, “Yirmili yaşlarda cilt bebek gibidir. Sıkıdır, nem oranı oldukça yüksektir. Cilt affetmez. O nedenle cildimiz aslında her şeyimiz, bu açıdan da cildimizi bozmadan canlılığını kaybetmeden değerini bilelim” diyor.Ünlü oyuncu ve Aisha markasının kurucusu Ayşe Tolga, cilt bakımı hakkında önemli bilgiler ve tüyolar verdi. İşte “Cildimiz, bedeni dış etkenlerden koruyan en önemli organdır” diyen aromaterapist Tolga'nın kaleminden bakım tüyoları...
Moda 25 Nisan 2017 - 09:50

Cilt bakımının temeli temizliktir. Sabah ve akşam cildimizi sadece cilt tipine uygun şekilde yıkamamız, temizlememiz gerekir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, öncelikle makyajınız varsa losyon bazlı bir ürünle temizlemelisiniz. Sonra mutlaka ılık su ve hafif bir jelle cildinizden tüm kir ve krem kalıntılarını temizleyin. Sonrasında mutlaka tonik aromaterapide hidrosol dediğimiz çiçek sularını kullanın.
ayse-tolga-1Cildiniz yağlı ve sivilcelenmeye meyilli ise Aisha'nın lavanta suyunu, nemlenmeye ihtiyacı olduğunda ise organik gül suyunu kullanabilirsiniz. Tonikten sonra yaşınıza uygun serumunuzu ve sonrasında nemlendiricinizi kullanarak devam edin.

DERİNLEMESİNE TEMİZLİK İÇİN

Yıkayın: Cildinize uygun bir temizleme ürünü ile cildi iyice temizleyin, tercihen sabun içermeyen bir temizleyici ile yıkamanızı öneririm.
Çiçek Suyu ile Arındırın: Cildiniz kuruysa gül, kuru-normal arası ise lavanta suyu döktüğünüz pamukla temizleyicinin bıraktığı kalıntıları temizleyin. Veya ılık su dolu bir kâseye 10-15 damla lavanta özü yağı damlatın. Kaseye batırıp çıkaracağınız makyaj pamuklarını sıkın ve birkaç saniye yüzünüzde tutun. İşlemi on defa tekrarlayın, cildinizin sağlıkla ışıldadığını göreceksiniz.
Yüz Buharı Uygulayın: Gözenekleri açmak için her zaman buhar banyosunu öneririm. Buharımıza aromaterapi öz yağlarından birkaç damla damlatırsak cildi derinlemesine temizleyebiliriz. Cildiniz kuruysa gül, kuru ve normal arası ise lavanta, hassas ise papatya, yağlı ise çay ağacı ve lavanta öz yağlarını tercih edebilirsiniz. Buhar banyosunu 5 dakika kadar uygulayın. Ayda bir buhar banyosu yapmanız yeterli olacaktır. Derinlemesine temizlik sağlayan yüz buharı, yüzünüze sağlıklı bir ışıltı kazandıracaktır. Sıcak buhar gözenekleri açar, kirleri arındırır ve cildi nemlendirir. Aromaterapi ise burada etkileşimi arttırmak adına önemlidir. Bitkiler ve öz yağlar buharın arındırıcı etkisini artırır.
Kil Maskesi ile Arındırın: Kil mineral içerir ve yapısı topraktan çok daha incedir. Cildimizin üstünde biriken ölü hücreler, kullandığımız toksik maddelerin ve çevresel kirliliğin kalıntılarını kendi başına atamaz. Atamadığı için gözeneklerimiz tıkanır, bu da hücrelerin oksijeni az, sorunlu veya düzensiz şekilde almasına neden olur. Sonuçta kendimizi halsizlik, çabuk hastalanma, çabuk yorulma başta olmak üzere birçok sağlık sorunu yaşarken buluruz.

eiaeiaeiaCİLDİ BESLEMEK İÇİN

Maske Yapın: Cildinizin ihtiyacı olan nemi, canlılığı, tazeliği, parlaklığı kazandırmak için maske kullanın. Bu konuda hazırladığım ve kitabımda da bulunan özel ve güçlü tarifleri kullanabilirsiniz.
Cildi temizledik, arındırdık, besledik; şimdi korumamız için sıra serumda. Aromaterapide kullandığımız baz yağlar; aminoasitler ve enzimler bakımından çok zengindir. Hücre yapısını besleyerek, yeni hücre oluşumunu tetikleriz. Bu da kırışıklıklarımızı azaltır, cilt dokumuzu ve gözeneklerimizi sıkıştırır, onarıcı özelliğe sahip oldukları için yara izlerimizi yok edebilir. Bu yüzden cilt bakımımızda maskeden sonra serumlar önemlidir. İsterseniz en çok sevilen Aisha ürünü Hayat İksiri Yüzü' nü hazırlayabilirsiniz. Unutmayın cildimiz dış etkenlerle karşılaşan ilk bariyer. Biz bu bariyeri desteklemezsek, sınırlarımızı zayıflatırız. O nedenle lütfen cildimizi ihmal etmeyelim, ona hak ettiği değeri verelim.
cilt-bakimi
Kaynak: http://www.aysetolgaiyiyasam.com/cildimiz-her-seyimiz-kaybetmeden-degerini-anlamak

Son güncelleme: 20:05 - 26.04.2017