Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İç çamaşırı ve bikinileri popo şekline göre seçin
İç çamaşırı ve bikinileri popo şekline göre seçin
Hangi bikini ve iç çamaşırı modelleri sizin için uygun? İşte 5 farklı popo şekli ve uygun bikini-mayo modelleri...
Moda 27 Nisan 2016 - 10:52

Dr. Schulman, popo şeklinin pelvis ve kalça kemiklerin yerleşimine, vücütta bulunan yağların dağılımına, kalça kaslarının büyüklüğüne ve popo kaslarının kalça kemiğine nasıl bağlandığına göre şekillendiğini söylüyor.

Bu zamanda kadar 35 ülkede 50,000 popoyu muayene eden,  2000 tanesini ise ameliyatla şekillendiren Dr. Schulman, bunların sonucunda  ortaya 5 kategoriden oluşan popo şekillerini çıkardı.  İşte 5 farklı popo şekli ve uygun bikini – mayo modelleri…

Kare Popo
Basenleriniz ve kalça kemiğiniz düz iniyorsa, kare popo sınıfına dahilsiniz demektir. Sizin için en uygun iç çamaşırı ve bikini modelleri kalçanın üzerinde biten hafif yüksek belli ve boxer modeller doğru seçim olacak.

V Popo
Pelvis ve kalçalarınız arasındaki çizgi içe doğru bir açıya sahipse poponuz arkadan V şeklini alıryor demektir.  Geniş omuzlu ve dar kalçalı kadınlarda görülen bu tip için  boxer model bikiniler V popo şekli için oldukça uygun. Özellikle bacak kısmı oyuk ve kalçaları ortaya çıkaran modellerden uzak durmaya özen gösterin çünkü kalçalarınızı sarkık gösterebilir.  Bu nedenle çamaşır ve bikinilerin bacak oyuğu kısımlarının poponuzu iyice sardığına emin olun.

Yuvarlak Popo
Rihanna, Beyonce ya da Jennifer Lopez gibi ünlülerin kalçaları yuvarlak poponun tam tanımını yapıyor. Bu tipteki kadınlar iç çamaşırı ve bikinilerde daha kapalı modelleri tercih etmeleri gerekiyor.  Boxer modeli bikiniler oldukça ideal.

Rihanna Foto: Sosyal Medya

Ters Kalp Popo
Ters kalp şekilli popo tıpkı yuvarlak popolar gibi kalçanın dış kısmına doğru kıvrımlı fakat kalçanın alt kısımlarında daha dolgundur. Bacak oyuğu düşük stiller veya şortlu modeller tercih edebilirsiniz.

A Popo
Armut biçimli vücuda sahip kadınlarda sıkça rastlanan A formlu popolar daha dolgun olduğu için geniş oyuklu rahat iç çamaşırı modelleri, tangalar, boxer modeli bikiniler ve lazer kesimli parçalar tercih etmesi gerekiyor.