İlginç defilelere sahne olan moda haftası sona erdi

Daha önce terör olayları nedeniyle iki kez iptal edilen Mercedes Benz Fashion Week Istanbul pazartesi günü başladı. Moda tasarımcılarının 2017/18 Sonbahar Kış koleksiyonlarını sunduğu moda haftası bu yıl Grand Pera'da modaseverlerle buluştu. Bugün, Gülçin Çengel'in defilesiyle final yapacak olan etkinlik çeşitli sahne şovlarına, ilginç görüntülere ve farklı kreasyonlara ev sahipliği yaptı.

Sözcü.com.tr’den Hale Ceylan Barlas da Grand Pera’daydı…

Daha önce terör olayları nedeniyle iki kez iptal edilen Mercedes Benz Fashion Week Istanbul pazartesi günü başladı. Moda tasarımcılarının 2017/18 Sonbahar Kış koleksiyonlarını sunduğu moda haftası bu yıl Grand Pera’da modaseverlerle buluştu. Saat 21.00’da Gülçin Çengel’in defilesiyle final yapan etkinlik çeşitli sahne şovlarına, ilginç görüntülere ve farklı kreasyonlara ev sahipliği yaptı.

TASARIMCIMCILAR KOLEKSİYONLARINI SERGİLEDİ

20 Mart’ta başlayan etkinlikte Bashaques’, Brand Who, Burçe Bekrek, Can Yunus Çetinkaya, Ceren Ocak, Cihan Nacar, Mehtap Elaidi, DB Berdan, Mert Erkan, New Gen, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Süer, T.A.G.G, Tuba Ergin, Tuvanam Murat Aytulum, Çiğdem Akın, Tuba Ergin, Gülçin Çengel ve Sudi Etuz yeni kreasyonlarını görücüye çıkardı.

MODA HAFTASINA TÜLİN ŞAHİN DAMGASI

Moda etkinliğinde en dikkat çeken ayrıntılardan biri daha önce pek çok defilede görmeye alışık olduğumuz modellerin, bu sezon etkinlikte yer almaması oldu. Onların aksine Tülin Şahin bir çok tasarımcının baş mankeni olarak podyuma çıktı. Tüm kıyafetleri başarıyla taşıyan Şahin, izleyenlerden de tam not aldı. Bir başka ayrıntı ise tabii ki önümüzdeki sonbahar bizi nelerin beklediği ile ilgili… Genelde siyah rengin hakim olduğu tasarımlarda deri detayları da sıkça kullanılmış. Desenler, hayvan figürleri, eskiye dönüş, tütüler, fırfırlar, danteller, oversize modeller, metalik etkisi de öne çıkan detaylar arasında.