Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İngiliz Vogue’tan kadınlara destek
İngiliz Vogue’tan kadınlara destek
Dünyaca ünlü moda dergisi, mayıs için her dil, her beden, her ten ve her ülkeden 9 kadını bir araya getirdi ve kadınların 'Yaşam' mücadelesinin arkasında durduğunu gösterdi...
Moda 3 Nisan 2018 - 09:46
voguemayiskapak

Soldan sağa: Vittoria Ceretti, Halima Aden, Adut Akech Bior, Faretta, Paloma Elesser, Radhika Noir, Youn Young Bae, Francesca ve Selena Forrest.

İngiliz Vogue dergisi mayıs sayısı için öyle bir kapak çekimi gerçekleştirdi ki, şu an herkes bunu konuşuyor. Kadınların özgürlük mücadelesinin arkasında durduğunu gösteren dergi, çekimde siyahi, Uzak Doğulu, başörtülü ve büyük beden kadınlar tercih etti.
voguemayiskapak1Kapakta yer alan 9 kadın dayatılan tüm güzellik normlarına meydan okuyarak, Londra’dan tüm dünyaya birlik mesajı veriyor. Özellikle sosyal medyada trending topic olan Craig McDean’in çektiği fotoğraflar, aynı zamanda modada da ayrım yapılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Zira 9 kadının hepsi manken…
İngiliz Vogue’un Genel Yayın Yönetmeni Edward Enninful, hayata geçirdiği proje için bakın neler diyor: “Dünyayı yepyeni fikirler şekillendiriyor. Moda da bu yaratıcılıktan beslenmek zorunda. Geleceği öngörebilmeliyiz.”