Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İnsanları samimiyetimle tavladım
İnsanları samimiyetimle tavladım
İlk albümündeki ‘Olmazsan Olmaz’ şarkısıyla tanınan Güliz Ayla, şu ara ikinci albümü ‘Parla’ ile gündemde. Ayla ile müziği ve yaşamı konuştuk. Kendisini en çok samimi kelimesinin tanımladığını belirten şarkıcı, insanlara kendini en çok bu özelliğiyle sevdirdiğini düşünüyor...
Moda 6 Ocak 2018 - 03:55

Röportaj: Birgan BİLEKE

– Pek çok başarıya imza atmış bir şarkıcı olarak, tamamen kendi söz ve bestelerinizden oluşan bir albüme imza atmak nasıl bir his?

Bu durum benim en büyük motivasyon kaynaklarımdan. İşim şarkı söylemek ama kendi şarkılarımı söyleyince bir başka hissettim. İçsel yolculuklarımı daha çok kaleme almamı sağladı. ‘Parla' ilkinden daha kişisel bir albüm oldu. İçinde daha çok anı, tanıdık his ve itiraflar var. Albüm yapmak zaten başlı başına bir serüven.

guliz-ayla7696v

– ‘Olmazsan Olmaz' hayatınızın dönüm noktasını oluşturan şarkı. Bu şarkının kazandığı başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz? Bu şarkıda ne olmasaydı başarı da olmazdı?

Ne olduğunu ben de tam olarak tanımlayamıyorum. Fakat insanları en çok samimiyetimle tavladığımı düşünüyorum. Hatta hayatta beni en çok yansıtan kelime belki de samimiyet. Hatta bazen eleştiri bile alırım “Çok samimisin” diye…

40'lar ve 50'ler macera dolu geçecek

– Yeni yılla birlikte 20'li yaşları geride bırakıyorsunuz. 30'larınızın nasıl geçeceği konusunda bir öngörünüz var mı?

Ne güzel bir hatırlatma yaptınız! Şu ana kadar bunu hiç sesli duymamıştım. Evet resmen 30'lara geldim. 20'lerin hep aramakla geçeceğini, 30'larda rahat edileceğini söyledi hep yaşça büyüklerim. Bende bu kafa oldukça 40'larda 50'lerde hep macera dolu geçecek sanırım…

guliz-ayla8482

Üzerimde çok fazla emekleri var

– Birlikte çalıştığınız Metin Özülkü, Işın Karaca, Sıla, Efe Bahadır'ı hem müzikal hem de karakter anlamında birer cümleyle nasıl anlatırsınız?

Metin Ağabey sektöre girmemi sağlayan ilk kişidir. Bana gerçekten ağabeylik etmiştir. Kocaman kalbi vardır. Işın benim için resmen okuldu, sahne, repertuvar, şarkıcılık adına o kadar donanımlı ki, o kadar şey öğrendim ki sahnesinden. Sıla ve Efe ilk adımı attırdı bana albüm yolunda. Dönüm noktamı beraber oluşturduk, üzerimde çok emekleri var.

Aşık olmak şahane

– Bu kadar duygusal biri olarak, biraz da gelelim özel hayatınıza. Bu konuda bize neler söyleyeceksiniz?

Sevgilim var ya da yok demeyeceğim. Aşık olmak, sevmek, sevilmek şahane. Bizi canlı tutuyor, hayata bağlıyor. Dilerim kimse mahrum kalmasın bu duygulardan.

Mini anket

Müzik: Tutku
Oyunculuk: Sanki
Samimiyet: Bende
Türkiye: Belalım
Atatürk: Her zaman
Evlilik: Kim bilir
Çocuk: Kim bilir 2
Kültür: Okuyalım
Gelecek: Plansız
2018: Umutluyum
Aile: Omuz
İmaj: Lazım
Aşk: Zıpla
Ego: Uzak

Son güncelleme: 03:59 - 06.01.2018