Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İşadamları için valiz hazırlama rehberi
İşadamları için valiz hazırlama rehberi
Kışın seyahate çıkarken kışlık kıyafetler daha çok yer kapladığı için valiz hazırlamak yaz aylarına göre daha büyük bir sorun oluyor. Bagaj hakkı da sınırlı olduğu için özellikle kışın olmazsa olmaz ceketler ve paltolar valize nasıl sığdırılır, az parça ile çok kombin nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okuyun.
Moda 26 Şubat 2018 - 12:00

Kış aylarında seyahat edeceklerin en büyük sorunu valiz hazırlamak oluyor. Kışlık kıyafetlerin çok yer kaplaması ve bagaj limitleri de işleri hiç kolaylaştırmıyor. Özellikle seyahatine bol bol ceket götürmek isteyenler için doğru katlama ve az parça ile çok kombin yapmak hayat kurtarıcı oluyor. Valizdeki boş noktaları verimli kullanmanın ve kışlık valiz hazırlamanın yollarını Kreatif Direktör Tufan İrfan anlattı.
valiz-hazirlama-teknigiDoğru Katlama Sanatı

Eğer çok yüklü valiz taşımayı sevmiyorsanız ve valizinizin kaybolma riski sizi korkutuyorsa, sizin için en iyi opsiyon kabin boyu bagajlar olacaktır. Valiz hazırlamada en önemli hususus doğru katlamadır. Eğer gittiğiniz yere akşam dışarı çıkmak ya da iş için ceket götürmeniz gerekiyorsa ve yanınıza yedek palto almak istiyorsanız; valizin tek tarafına omuzdan sıkıştırıp katlama, rulo katlama ya da gömlek şeklinde katlama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Valiz hazırlamadaki en önemli tüyo düzgün katlanması ve üstten alta; ilk kullanacağınız üründen son kullanacağınız ürüne doğru yerleşim yapmanızdır.
valiz-hazirlama-teknigi1Her Türlü Boşluktan Faydalanın

Smart casual kıyafetler hem iş hem de normal hayatta rahatlıkla giyilebileceği için valizin kurtarıcısı oluyor. Bu nedenle rengarenk tişört ve yünlü trikolar valizinizin kurtarıcısı olacaktır. Mesela, yünlü trikolar hem ceketle hem de paltoyla kullanılabilir. Öte yandan yalnızca içinize tişört giyerek daha salaş bir görüntü elde edebilirsiniz.
valiz-hazirlama-teknigi2Aynı şekilde iş görünüme hem de normal görünüme uygun iki çift ayakkabı götürebilirsiniz. Bir tanesini giderken giymek de ayrı bir çözüm! Valizinize ayakkabınızı koyarken içine değerli aksesuarlarınızı, çoraplarınızı, saatlerinizi koyabilir, artan yerlere iç çamaşırlarınızı sıkıştırıp, boşlukları da iyi değerlendirebilirsiniz. Cüzdan, pasaport, nakit para, telefon gibi önemli eşyalarınızı ise ceketinizin iç cebinde saklayabilirsiniz.
valiz-hazirlama-teknigi4