Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ivana Sert Elie Saab’ın elbisenin kopyasını giyerek ‘Çakma elbise’ kurbanı oldu!
Ivana Sert Elie Saab’ın elbisenin kopyasını giyerek ‘Çakma elbise’ kurbanı oldu!
Dün akşam bir ödül törenine katılan Ivana Sert, giydiği tasarımla dikkat çekti. Dünyaca ünlü modacı Elie Saab'ın 2016-2017 sonbahar kış sezonuna ait tasarımı, Türk bir modacıya yaptırdı!
Hale Ceylan BARLAS
Moda 26 Aralık 2017 - 09:20

Geçtiğimiz yıl Paris Moda Haftası’nda haute couture koleksiyonunu sergileyen Elie Saab’ın kuş figürlü, derin göğüs dekolteli elbisesinin aynısı dün Ivana Sert’in üstündeydi… Kıyafete ilk baktığınızda ‘Ivana Elie Saab tasarımı giymiş’ diye düşünebilirsiniz ama yanılırsınız. Çünkü elbisenin birebir kopyası Türkiye’de bir modacı tarafından yeniden yapıldı…

Elie Saab'ın 2016-2017 Sonbahar Kış haute couture koleksiyonuna ait tasarım...

Elie Saab’ın 2016-2017 Sonbahar Kış haute couture koleksiyonuna ait tasarım…

Tüm dünyada ünlü moda evlerinin, moda tasarımcılarının kıyafetlerinin imitasyonlarını görmeye alışığız. Ama ünlü isimlerin üstünde değil, herhangi birinin üstünde görmeye… Çünkü bir elbisenin on binlerce dolardan başladığını düşünürsek, herkesin sahip olmasına imkan yok. Dolayısıyla da özellikle özel gecelerde genelde göz önünde olmayanlar, televizyona çıkmayanlar ya da haber konusu olabileğini düşünmeyenler yaptırıyor, giyiyor.

Ivana Sert'in dün akşam bir ödül töreninde giydiği Türk tasarımcıya ait elbisesi...

Ivana Sert’in dün akşam bir ödül töreninde giydiği Türk tasarımcıya ait elbisesi…

Ama siz sürekli ekranlarda olan, üstelik moda ile iç içe olan biri olarak bunu yapıyorsanız, üstelik Elie Saab’ın geçen yıl ki koleksiyonundan bir parçanın kopyasını giyiyorsanız, bu durum çok da hoş bir imaj sergilemiyor maalesef. Zira bu başlı başına emeğe saygısızlık… Keşke işin içinde olan biri olarak koleksiyonlara bir göz atsaydınız…

 

Son güncelleme: 10:59 - 26.12.2017