Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun sırrı çorapları
Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun sırrı çorapları
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, şimdi de çoraplarıyla gündemde.
İmge BALIK
Moda 15 Nisan 2016 - 11:31

19 Ekim’de yapılan seçimlerde tek başına iktidar olan Liberal Parti lideri ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau, dünyanın en seksi lideri olarak görülüyor. Uzun bir süre sosyal medyada karizmatikliği ile büyük ilgi gören Başbakan, stiliyle özellikle de çorap seçimiyle adından söz ettiriyor. İşte Justin Trudeau’nun stilinin asıl sırrı…
imge.balik@sozcu.com.tr

Justin Trudeau, daha önce kırmızı kuru kafalı çoraplarıyla dikkatleri çekmişti.

Foto: Reuters

Washington’daki ABD Ticaret Odası toplantısında rengarenk kuru kafa desenli çoraplarıyla  da ilgi odağı olmayı başardı.

Foto: Reuters

Buz hokeyi takımı Toronto Maple Leafs formasını kabul ederken, Montreal Canadiens  buz hokeyi takımının logosunun olduğu bir çorap giydi.

Ve elbette gerçek bir vatansever olarak Kanada bayrağı desenli çoraplarını da giymeyi ihmal etmedi.

Justin Trudeau Foto: Reuters

Tabii tüm bunların yanında Justin Trudeau’un eğlenceyi sevmekle beraber, aslında bu çorapları tercih etmesinde şirinlikten de öte bir durum söz konusu. Trudeau, çoraplarıyla aslında aidiyet işareti veriyor. Birkaç yıl önce New York Times’te yayınlanan bir makalede, “Çoraplar, bir yere geldiğinizin göstergesi olarak el sıkışmak gibi güçlü ve kişisel bir hareket olmaya başladı” denilmişti. Silikon Vadisi’nde de uzun süredir, kurumsal hayata bir başkaldırı göstergesi olarak renkli çoraplar giymek oldukça yaygın.

Son güncelleme: 12:21 - 15.04.2016