Kanye West, Oscar de la Renta ve Vera Wang devlet kredisine başvurdu

Hükümetin, pandemi döneminde maddi sıkıntı yaşayan, çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen küçük işletmeler için başlattığı maaş koruma programı- PPP'den faydalananlar duyanları şaşkına uğrattı. İşten çıkarmaları en aza indirmeye yönelik hayata geçirilen 520 milyar dolarlık bu programdan ilk faydalananlardan biri Robert De Niro oldu. Ünlü aktör 28 milyon dolarlık kredi aldı. Şimdi ise ünlü tasarımcılar Kanye West, üst düzey tasarımcılardan Oscar de la Renta ile Vera Wang ve takım elbise tasarımcısı Hickey Freeman da programa başvurdu.

Kanye West, Oscar de la Renta ve Vera Wang devlet kredisine başvurdu

Hükümet, geçen gün 150 bin dolar ve üstü kredi alanların adlarını açıkladı. Normalde küçük işletme ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için hazırlanan programa Robert De Niro, Kanye West, Oscar de la Renta ve Vera Wang gibi dünyaca ünlü isimlerin başvuru yapması herkesi sinirlendirdi. Öyle ki Associated Press ve diğer haber kuruluşları geri kalan alıcıların adlarını almak için hükümete baskı yapıyor.
Milyarderler listesinde yer alan Kanye West, devletten 5 milyon dolar kredi aldı. Ne var ki Kanye’nin en uygun spor ayakkabısının değeri dahi 250 dolar yani 1800 TL… Üstelik Gap ile de yeni bir ortaklığa başladı ve 1100 mağazada satılacak tişörtler ve hoodies tasarladı.

Oscar de la Renta

Listede üst düzey tasarımcılar Oscar de la Renta ve Vera Wang ve takım elbise yapımcısı Hickey Freeman var. Bu isimler de yine devletten 2 milyon ila 5 milyon dolar aralığında kredi aldı.

Vera Wang