Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kazak değil elbise!
Kazak değil elbise!
Geçmişi milattan önceye dayanan triko, dilimize Fransızca ‘tricotage’ kelimesinden gelmiş. Kelime her ne kadar Fransızlardan geldiyse de, örme işlerinin temelini M.Ö 6 ve 5. yüzyıllarda Orta Asya Türkleri ve Mısırlılar atmış. Tabii zamanla bu uğraş diğer topluluklara da yayılmış. Yüzyıllardır hayatımızda olan trikonun moda dünyasında kendine yer edinmesi ise 1930’lu yıllara dayanıyor...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 24 Şubat 2018 - 03:11

spl963555_003

Gelecek sene de favori olacak

Yeni nesil triko elbiseler, 2018'de karşımıza hiç olmadıkları kadar kısa boylarda çıkıyor. Kalça altında biten modeller genelde uzun çizmelerle giyilse de bacaklarına güvenenler bu elbiseleri stiletto ya da spor ayakkabı eşliğinde giyiyor. İşte bu elbiseler önümüzdeki kış da kadınların gardıroplarında yer almaya devam edecek çünkü moda haftalarında defile yapan ünlü markaların 2018-19 sonbahar-kış koleksiyonlarında da bu tasarımlar geniş yer kaplıyor.

spl1657402_005

Seksapalitesi yüksek tasarımlar

Özellikle kış aylarında, dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında yer alan triko, 2018 kışında bambaşka bir formla karşımıza çıkıyor… Farklı formlarda tasarlanan elbiseler, modern çizgileriyle  seksapalitesi yüksek bir şıklık vaat ediyor…

alessandra-ambrosso-uzun-cizme

Hollywood yıldızları etkisi altında

Triko kazaklar popülerliğini korurken, kış sezonunda oversize, ultra mini, triko elbiseler yükselişe geçti. İlk bakışta taytla ya da pantolonla giyilebilecek kazak gibi görünseler de daha çok opak çoraplar ve çizmelerle kombinlenen elbiseler Hollywood yıldızlarını da etkisi altına aldı.

spl1659932_012