Sözcü Plus Giriş

Kendall Jenner’ın altın dişi olay oldu

Geçtiğimiz gece bir derginin partisine giderken kameralara yakalanan Kendall Jenner'ın yeni dişleri herkesi şaşkına çevirdi.

Hale Ceylan BARLAS
Güncellenme: 10:49, 24/02/2017
Kendall Jenner’ın altın dişi olay oldu

Eskiden denizciler ağzına mutlaka bir altın diş taktırırmış. Hani olur da evinden uzakta bir yerde vefat ederse ve parasız pulsuz kalırsa, ağzındaki dişi satıp cenaze masraflarını karşılasınlar diye… Bu durum günümüzde de değişmedi. Özellikle köylerde yaşlı amcalar, teyzeler, paralarını yastık altı yapmaktansa, altın dişe yatırıyor. Yarın öbür gün bir şey olursa dişlerini satsınlar diye. Tabii sadece yatırım amaçlı değil, sırf zenginliğini gözler önüne sermek isteyenler de dişlerini altınla kaplatıyor.
kendalldis1Ülkemizde daha çok statü sembolü olarak kullanılan dişler, yaklaşık dört yıl önce dünyaca ünlü starları da sarmıştı. Madonna’dan Rihanna’ya, Lana Del Rey’den Miley Cyrus’a, Lady Gaga’dan Charlie Sheen’e ve Justin Bieber’e kadar pek çok isim ya altın tel taktırıyor ya da altın kaplama yaptırıyordu. Diş üstüne elmas ve pırlanta taktıranlar da bir hayli fazlaydı. Üstelik bazı Hollywood ünlüleri işi biraz daha abartıp 32 dişini birden kaplatıyordu.
kendalldisBu akıma şimdi de podyumların aranılan ismi Kendall Jenner da katıldı. Fakat Kendall’ın diğer isimlerden tek farkı, o, kaplama ya da diş teli taktırmadı. Muhtemelen sol üst iki dişini çektirerek, yerine altın diş taktırdı.
İlk kez, Londra’da Love Dergisi’nin düzenlediği partide kameralara yansıyan görüntüsüyle bir anda ilgi odağı olan Jenner, ağzındaki dişleri göstermek için de ekstra bir çaba sarfetti.
spl1447359_018Bu kanıya nasıl mı vardık? Normalde Kendall’ı gülerken görmeniz çok zor. Her karesinde cool bir hava yaratan ünlü manken, nedense o gece ağzını hiç kapatmadı ve kahkahalarla gülerek dişlerini ortaya koydu.
Ne diyelim… Umarım Kendall yeni bir akım başlatmıyordur. Zira ona baktığımızda altın dişten çok çürümüş gibi görünen iki diş görüyoruz!