Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kes, dik, adına da tasarım de!
Kes, dik, adına da tasarım de!
Son zamanlarda, geri dönüştürülmüş jean'lerden tasarladığı kıyafetlerde gündeme gelen model Sami Miro, Kendall Jenner, Bella Hadid, Selena Gomez gibi ünlü isimleri giydiriyor...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 31 Temmuz 2017 - 16:35

Günümüzde artık modanın içinde olan, modadan az da olsa anlayan herkes kendine tasarımcı demeye başladı. Birkaç tasarım yapan, bunu ünlü bir isme gönderip tanıtılmasını sağlayan, satışları iyi gidince de hemen bir butik açan kişilerin sayısı son zamanlarda bir hayli fazlalaştı. Üstelik bu isimlerin çoğu ya model, ya oyuncu ya da şarkıcı… İçlerinde işini çok iyi yapanlar tabii ki var ama çoğu kimliğinin sayesinde dünya çapında satışlar yapıyor…
7YÜKSEK LİSANS MEZUNU TASARIMCI
Son zamanlarda ise Sami Miro ismini çok duymaya başladık… Kendall Jenner’dan Bella Hadid’e, Selena Gomeze Hollywood’un ünlü isimlerinin üstünde onun tasarımları var. Sami Miro Vintage markasıyla birbirinden farklı tasarımlar yapan Miro, aslında Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans diploması sahibi… Ne var ki 2014’te modaya, tasarlamaya olan ilgisi her şeyi bırakıp yeni bir sayfa açmasını sağlamış.
6İlk koleksiyonuyla Vintage Kraliçesi diye anılmaya başlamış. Ama asıl çıkışı henüz çok yeni. 14 ay önce kurumsal olarak markasını kuran Miro klasik Levis, Wranglers, Guess ve pek çok denim markasının geri dönüştürülmüş jean parçalarını elle keserek, kendi deyimiyle benzersiz hale getiriyor!
8BENZERSİZ TASARIMLAR!
Sami Miro’ya göre benzersiz olan bu denim parçalar, bir tül body’nin üzerine dikiliyor ve satışa çıkıyor. Lakin tasarımlara baktığınızda öyle çok benzersiz bir tasarım da göremiyorsunuz… Miro, ikonik hale gelen bu tasarımının dışında pek çok sahne kıyafeti de hazırlıyor. Yine onlar da birbirinden benzersiz!
1 3 5 9