Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kim Kardashian’ın Sophia Loren’den ilham aldığı Mugler elbisesinin detayları
Kim Kardashian’ın Sophia Loren’den ilham aldığı Mugler elbisesinin detayları
Kim Kardashian'ın New York'ta MET Gala'da giydiği elbise ilk etapta çok basit ve sıradan bir tasarım gibi gelse de meğer Sophia Loren'in Boy on a Dolphin filmindekini görünümünü verebilmek için 8 ayda hazırlanmış...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 8 Mayıs 2019 - 15:13

Reality şov yıldızı ve kozmetik markası sahibi Kim Kardashian ne yapsa adından söz ettirmeyi başarıyor. Pazartesi günü New York’ta düzenlenen MET Gala’daki stiliyle yine gündeme gelmeyi başardı. Kim her ne kadar etkinliğin ‘Camp’ konseptine uygun bir kıyafetle geceye katılmasa da, elbisenin detaylarını okuyunca, tasarım gerçek anlamda hayranlık uyandırıyor.
Malum Kim Kardashian Mugler ile sıkı dost… Tüm özel gecelerde, etkinliklerde, galalarda markaya ait özel tasarımlar giyen TV yıldızı, MET Gala’da da yine Mugler tercih etti. Kardashian’ı pembe halıda görenler ‘Sokağa çıksa abartılı giyinen Kim, buraya oldukça sade gelmiş’ gibi yorumlar yapsa da, meğer bu elbise öyle göründüğü gibi basit bir tasarım değilmiş…
Ten rengi, göğüs dekolteli mini elbise Boy on a Dolphin adlı filmde, Sophia Loren’in denizden çıkarken verdiği görüntüden esinlenilerek tasarlanmış. Öyle ki elbise birebir kalıp gibi hazırlanmış. Yani sudan çıkan birinin üstünde elbise nasıl durursa, o görüntü aynen elbiseye aktarılmış. Kardashian’a baktığınızda ıslak bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz… Tabii tüm vücuduna bolca yağ sürdüğü detayını da atlamayalım…

Sophia Loren

Yapımı 8 ay süren bu özel elbisenin en büyük özelliği, ‘Islak’ görünümlü olması… Tabii bir de tamamen deri görünümünü birebir yansıtması… Zaten elbisenin her yerinden sarkan damla şeklindeki taşlar da, bu görüntüyü tamamlamak için tasarlanmış. Su damlalarını andıran taşlarla tasarlanan lateks elbise için konuşan Kardashian “Mugler beni okyanustan çıkan, ıslak ve üzerinden sular damlayan bir Californialı kadın olarak resmetti” dedi.
Mugler elbisenin okyanustan çıkmış gibi görünmesi için gerçekten çok uğraşmış. Öyle ki Vogue’a konuşan Kardashian “20 yıldan beri ilk kez Bay Mugler, House of Mugler için tasarım yapıyor. Dolayısıyla buraya gelip benim için bu elbiseyi yapması büyük bir onur” dedi.
Korseli elbiseyi giyerken zorlanan ve ‘Giyebilmek için kaç kez pratik yapmak zorunda kaldım. Hiç böyle bir şey giymedim, bu delilik” diyen Kardashian, ıslak makyajını da kendisine ait KKW Beauty ve Tatcha markalarını kullandı. Tırnaklarına da damlacıklar yaptırmayı ihmal etmedi. Saçlarını ise sırılsıklam görünen kostümüne uygun olarak doğal bir görünüm verdi.