Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kozmetik markası olan ünlü kadınlar
Kozmetik markası olan ünlü kadınlar
Kozmetik dünyasına adım atan, kendi markasını kuran isimler günden güne çoğalmaya başladı. Kylie Jenner'ın başlattığı akıma Hollywood'un ünlü isimleri de dahil oldu...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 9 Ocak 2018 - 09:14

Kozmetik dünyası son yıllarda hiç olmadığı kadar canlandı. Dünyaca ünlü markaların dışında artık ünlü isimler de kendi kozmetik markalarını kurmaya başladı. Kylie Jenner fitili ilk ateşleyen isimdi. Ürünleri, özellikle rujları öyle beğenildi ki, satış rekorları kırdı. Hatta Kylie Cosmetics, şu an dünyanın en çok satış yapan markaları arasında yer alıyor. Kylie tabii ki bu işe giren ilk ve son ünlü isim değil.

Kylie Jenner

Kylie Jenner

Markasına soyadını verdi
Daha önceleri pek çok kozmetik deviyle işbirliği yapan, çeşitli koleksiyonlar çıkaran ünlü şarkıcı Rihanna’nın da kendine ait bir kozmetik markası var. Soyadını verdiği Fenty Beauty ismini tescil ettirdikten sonra çalışmalara başlayan Rihanna, uzun bir bekleyişin ardından ürünlerini piyasaya çıkardı. Şu an o da en çok satış yapan markalar arasında yer alıyor.

Rihanna

Rihanna

Kardeşlerinden sonra yoluna tek devam etti
En küçük kardeşi Kylie ile ortak bir makyaj koleksiyonu çıkaran ve satışlardan 300 milyon dolar kazanan Kim Kardashian bu kez KKW Beauty adında kendi markasını kurdu. Markasının reklam çekimlerinde başrolde yer alan Kardashian’ın markası da en fazla talep edilenler arasında yer alıyor.

kim-kardashian

Kim Kardashian

Fanları baskı yapıyor
ABD’li rapçi Nicki Minaj da kozmetik dünyasına adım atan ünlü isimlerden. Ünlü bir marka için koleksiyonu hazırlayan Minaj’ın rujları öyle çok beğenildi ki, fanları ve takipçileri kendi markasını kurması için baskı yapıyor.

Nicki Minaj

Nicki Minaj

Bir ürünü 5 bin 500 TL
Makyaj yapmayı seven, hatta sosyal medya hesabından zaman zaman püf noktaları veren ünlü moda tasarımcısı Victoria Beckham da bir marka için uzun süredir koleksiyon hazırlıyor. Ürünleri geçtiğimiz yıl en çok satanlar arasında yer almıştı. Bu yıl eylül ayında yine bir koleksiyon çıkaran Beckham’ın en pahalı ürünü ise 5 bin 500 TL değerinde…

victoria-beckham-1

Victoria Beckham

Ürünleri elleriyle hazırladı
Şu an ikinci hamileliğini yaşayan güzel model Chrissy Teigen de yine ünlü bir marka için sınırlı sayıda yüz paleti hazırladı. Ama gerçekten o yaptı… Markanın mutfağına girip renkleri kendi elleriyle hazırlayan Teigen’in ürününün fiyatı ise 169 TL olacak!

Chrissy Teigen

Chrissy Teigen