Sözcü Plus Giriş

Kraliçenin takıları onlara emanet

Dizaynın potansiyeli temalı ‘Türkiye Tasarım Haftası’ bugün sona eriyor. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliğinde düzenlenen etkinliğe dünyaca ünlü tasarımcılar da katıldı. Bu isimler arasında yer alan ‘Game of Thrones’ dizisinin takı tasarımcıları Yunus ve Eliza sorularımızı yanıtladı...

Hale Ceylan BARLAS
Güncellenme: 06:11, 12/11/2017
Kraliçenin takıları onlara emanet

– ‘Game of Thrones' dizisine nasıl dahil oldunuz?

Bize ilk olarak dizinin kostüm tasarımcısı Michele Clapton ulaştı. Dizinin beşinci sezonuydu ve ejderhaların annesi olan Khaleesi için özel bir tasarım yapmamızı istediler ve bize nasıl bir şey istediklerini anlattılar. İkimiz de diziyi severek izleyen kişiler olarak keyifle istenilen tasarımı çalıştık ve çıkan sonuçtan her iki taraf da memnun kaldı.

khaleesi-x

– Sizden ilk olarak istedikleri tasarım hangisiydi?

İlk olarak beşinci ve altıncı sezonda Khaleesi'nin taktığı büyük gümüş ejderha figürlü gerdanlığı istediler.

Gösterişli ve sadık…

– Tasarımları yaparken nelerden ilham alıyorsunuz?

Önceliğimiz tabii ki karakterin özellikleri… Ejderhaları gibi kararlı, sadık, gösterişli, korumacı ve ruh sahibi olması bizim için çok önemli. Tasarımlar için Khaleesi'nin birebir boyutlarda bir maketini hazırladık. Tasarımları onun üzerinde çalışıyoruz ki karakterini tam anlamıyla yansıtabilsin.

meyforgot_mother-of-dragons-chain_2_highres

– Tasarım yaptığınız farklı projeler var mı?

Bryan Singer'ın ‘Dev Avcısı Jack' filmi için tasarımlar yaptık. Bir de Disney filmi için çalıştık ama adını veremiyoruz. Khaleesi haricinde Missandei, Greyworm, Varys ve Ser Jorah için de çalışmalar yaptık.

meyforgot-daenerys-dragonstorm-handwrap