Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Küçük gözlüler için makyaj hilesi
Küçük gözlüler için makyaj hilesi
3 basit hile ile küçük gözlerden kurtulun.
Moda 18 Ekim 2016 - 13:31

Eğer gözleriniz küçükse ve yüz özelliğinize uygun nasıl bir makyaj yapacağınızı bilmiyorsanız o halde önerilerimizi dikkate almanızda fayda var. 3 basit öneri ile gözlerinize uygun makyajı yaparak, küçük gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Eğer göz kalemi kullanmayı seviyor ancak gözlerinizi daha da küçük gösterdiğinden şikayet ediyorsanız o halde renk seçiminiz ten rengi; nude tonlarda yapabilirsiniz. Unutmayın, gözlerinizi vurgulamak için siyah ya da koyu renkli bir göz kalemine ihtiyacınız yok.

goz makyaji
Gözleriniz küçük diye yaptığınız hatların net olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çektiğiniz kalemi  alt kirpiklerinizin köşe kısımlarından dağıtarak göz yapınıza uygun görünümü elde edebilirsiniz.

Göz makyajınız için likit kalemler kullanıyorsanız, gözleriniz olduğundan daha küçük görünecektir. Bu yüzden dağıtılmış kalemler ya da kalem formunda çekilmiş yumuşak farları tercih edebilirsiniz. Yumuşak bir görünüm için favori kahverengi farınızı eğimli bir eyeliner fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

goz makyaji
Son güncelleme: 13:34 - 18.10.2016