Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kusurlarını kapatma dünyaya olduğunu göster!
Kusurlarını kapatma dünyaya olduğunu göster!
Konu makyaj olunca gerçek sadece bir tane değil. Cesurca hiç makyaj yapmayanlar, doğal olarak çok güzel görünenler ya da süper yaratıcı olanlar. Dünyanın en sıra dışı makyaj artisti Jillian Ward’la güzellik gerçekleri üzerine...
Yasemin CANDEMİR
Moda 21 Ağustos 2016 - 00:01

Konu makyaj olunca gerçek sadece bir tane değil. Cesurca hiç makyaj yapmayanlar, doğal olarak çok güzel görünenler ya da süper yaratıcı olanlar. Dünyanın en sıra dışı makyaj artisti Jillian Ward'la güzellik gerçekleri üzerine…

Urban Decay'ın Uluslararası Eğitmeni ve makyaj artisti Jillian Ward aslında portre ve natürmort resimleriyle ressamlık geçmişi olan bir sanatçı. Marka için 2 yıl boyunca ABD'de 8 farklı eyalette Saha Satış Müdürlüğü yaptı. 2015'te Avrupa, Ortadoğu ve Güney Afrika'dan sorumlu hale getirildiğinde sevinçten havalara uçtu çünkü hayat mottosu “Ölmeden önce her kıtayı ziyaret etmek”ti. Ward, şimdi Paris'te yaşıyor ve hayatında sürekli değişiklik olmasını isteyen biri olarak dünyanın her köşesinden UD çılgınlarıyla tanışmaya ve anında bağlanmaya çalışıyor. Günde 20 vitamin kullanan ve minik eczanesiyle en çok havalimanlarında zorlanan Jillian Ward ile tanışın.

14

– Günümüzün makyaj stilleri varken estetiğe pek gerek kalmadı gibi, ne dersiniz?
Makyajın kesinlikle değiştirici bir gücü var.
– Takip ettiğimiz bazı ünlüler makyaj harikası değil mi?
Bence ünlüler zamansız bir klasik makyaj stilini temsil ediyorlar. Bu günlerde cilt taze bir ışıltıyla doğal olarak parlatılmış gözüküyor. Gözler büyütülüyor ama çok da dramatik değil. Yanaklar ise renk taktiğiyle belli belirsiz çukurlaştırılmış olabiliyor. Bu görünümün olmazsa olmazları ise Naked göz farı paleti, Naked Skin fondöten-kapatıcı, Perversion rimel, 24/7 Glide-On göz kalemleri ve
All Nighter makyaj sabitleyici sprey.
– Güzellik bloggerlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Bana göre bu sadece iş. Ve şansımıza hepimiz kimi takip etmek ve desteklemek istediğimize karar verecek yeteneğe sahibiz.
– Urban Decay'a gelirsek siz bir makyaj artisti olarak bizim gibi farların aşığı mısınız? Radarımızdan kaçanlar var mı?
Urban Decay göz farı formülüyle bilinen bir lider. Tabi ki, UD far bazı 24 saat boyunca kırışıksız bir kullanım sağlayarak her göz farını güçlendiriyor. Her kadın farlar kadar bu baza da sahip olmalı.
– Doğrusu o bin bir renkteki farları doğru uyguladığımızdan pek de emin değilim!
Öğrenmenin en iyi ve en kişiye özel yolu bir makyaj mağazasına gitmek ve birine sormak. Bizim güzellik uzmanlarımızın hepsi çok arkadaş canlısıdır ve öğretmek için seni bekliyorlar!