Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lacoste 85 yıllık logosunu değiştirdi
Lacoste 85 yıllık logosunu değiştirdi
Fransız giyim markası Lacoste, nesli tükenen hayvanlar için logosunu değiştirdi.
Moda 5 Mart 2018 - 15:35

Dünyada yaşanan iklim değişikliği pek çok canlının hayatını tehdit ediyor. Örneğin geçtiğimiz yıl iklim değişikliği nedeniyle ilk kez bir memeli türünün soyu tükendi. Geçtiğimiz yıl Avustralya açıklarındaki tek bir adada yaşaya küçük bir kemirgen, iklim değişikliğinin dünyadan sildiği ilk memeli türü olarak tarihe geçmişti.
lacoste1İşte yaşanan bu olaylardan sonra Fransız giyim markası Lacoste, nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek için, 85 yıllık ikonikleşmiş logosu olan timsahı değiştirdi.
lacoste2Markanın polo yaka tişörtlerinde yer alacak olan ve sınırlı sayıda üretilen tişörtlerde 10 nesli tükenmek üzere olan hayvan yer alacak.
lacoste3Bu hayvanlardan da dünyada kaldığı sayıda üretildi. Yani Kaliforniya körfez muturu dünyada 30 tane kaldığı için 30 körföz muturu logolu tişört üretildi.
lacoste4Yine nesli tükenmek üzere olan hayvanlardan Myanmar çatılı kaplumbağadan 40, Kakapo papağanından 157, Cava gergedanından 67 tane üretildi.
lacoste5Tanesi 150 eurodan satışa sunulan tişörtler, Paris Moda Haftası’nda tanıtıldı ve 1 Mart’ta satışa çıktı. Satıştan her hangi bir kar elde edilmeden geliri Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğine aktarılacak.
lacoste6Bu özel tasarımlardan sadece 1775 adet üretildi. Siz de doğaya katkıda bulunmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

lacoste7 lacoste8 lacoste9 lacoste10
Son güncelleme: 07:43 - 06.03.2018