Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lady Diana’nın gelinliği yeniden mi yorumlanıyor?
Lady Diana’nın gelinliği yeniden mi yorumlanıyor?
Elizabeth Emanuel tarafından tasarlanan ve 1981'e damgasını vuran Lady Diana'nın gelinliği, günümüze uyarlanmış haliyle yeniden hazırlanacak...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 8 Ocak 2018 - 15:11

Prens Charles ve Lady Diana’nın düğünü 1981’e damgasını vurmuştu. Düşünün ki, hafızalardan çıkmayan düğün, oğulları dahil olmak üzere hala pek çok kraliyet mensubunun düğünü ile kıyaslanıyor. Özellikle de günümüzde bile ihtişamını koruyan, 7.5 metre uzunluğundaki duvağıyla Lady Diana’nın o muhteşem gelinliği…
lady-diana-gelinlik1Modacı Elizabeth Emanuel’in tasarladığı gelinlik o dönem öyle konuşuldu ki, tasarımcının bu sayede tanındığını yazarsak yanlış olmaz. İşte Emanuel şimdilerde bir marka kurma telaşında. Emanuel Mayfair adını verdiği markada 1980’lerin esintilerini görmek mümkün.
diana-gelinlikDaha çok gelinlik ve gece kıyafetleri üzerine yoğunlaşacağını belirten Emanuel, People’ verdiği bir demeçte, Elizabeth Taylor, Carolina Herrera ve Joan Collins gibi zamanın en ikonik kadınlarının elbiselerini hazırladığı dönemlerdeki gibi, Emanuel ruhuna sahip olacağını belirtti. Diana’nın gelinliğinin de günümüze uyarlanarak yeniden yorumlanacağı konuşulan Elizabeth Emanuel’in ilk koleksiyonu ise tam bir tarih verilmemekle birlikte, Temmuz ya da Eylül 2018’de piyasada olacak.